Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Top 5 legnehezebb egyetemi...

Top 5 legnehezebb egyetemi szak? Az igaz, hogy a jog nagyon nehéz?

Figyelt kérdés

2022. júl. 19. 15:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen. Mindenkinek más nehéz. És ezt nem csak mondom, én erre kiváló példa vagyok. Mi gondolsz a matek alapszak mennyire nehéz? Lehet, hogy az emberek nem mondanák legnehezebbnek, de a többség valószínűleg a nehezebbek közés sorolná.

Szerintem meg ez a világon a legkönnyebb szak. (Ezt tanulom, számomra ez könnyű)

Igem, minden lebüfézett szakot nehezebbnek tartok a saját szakomnál és szerintem ezt mindenkinek így kellene éreznie. Vagyis mindenkinek olyan szakra kéne mennie, amihez van kedve, motivációja, tehetsége, mert ettől lesz számára könnyű.

2022. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%

1. Orvosi

2. Mechatronika

3. Fizika

4. Vegyész

5. Proginfó


Szerintem.


A jog sem könnyű de inkább hosszú. Annak, aki tud tanulni, nem okoz gondot, nem egy olyan szakma, amiben túl nagy mozgásteret kapsz.

2022. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
66%

1. Orvosi

A többi szakot nem tudom megmondani, hogy milyen sorrendben, de szerintem ezek: vegyész, fizika, proginfó, jog

2022. júl. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
35%

A gazdasági és pénzügymatematikai elemző is nagyon nehéz, köröket ver a proginfóra, a jogra is és talán a fizikára is.


A jog nem nehéz szak egyáltalán. Hülyék is elvégzik.


Az vicces, hogy a villamos- és gépészmérnököt nem sorolta fel senki. A mechatronika ugyan miért lenne nehezebb, mint ezek bármelyike?


A matek hogy nem fért bele senkinél az ötbe? Értem, hogy a matek BSc elvégezhető félgőzzel is, ettől függetlenül a matematikának mint tudománynak hatalmas mélységei vannak.


Vannak nagyon nehéz bölcsész szakok is, egy assziriológia szak lazán sokkal-sokkal nehezebb a jognál.

2022. júl. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Orvosi
2022. júl. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Méghogy a mechatronika nehéz. Akit érdekel annak nem annyira nehéz. Én pl nem tudnám rávenni magam hogy elvégezzek egy jogász képzést, mert rohadtul nem érdekel és nem fogok több ezer oldal szöveget megtanulni, csak amiatt hogy kiírhassam a vezeték nevem elé, hogy dr.
2022. júl. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
Én sem lennék rá képes, pont azért, mert nagyon gépiesnek tartom már csak azt is, ahogy tanulnak. Bölcsész szakról váltottam műszaki területre, hiába nehezebb, kevésbé érzem vontatottnak, szívesebben csinálom én is inkább ezt. Mérnökinformatikus vagyok, nem tartom könnyűnek a saját szakmámat/szakomat sem, de számomra erre nehézségben köröket ver egy olyan terület, mint amilyen például a mechatronika vagy a vegyész. Úgy általánosságban azokat a szakokat tartom nehezebbnek, amelyek sokféle területet és sokféle típusú tudást igényelnek, nemcsak kizárólag lexikálisat vagy csak számolást, csak programozást. Ezért is válogattam össze azokat a szakokat és ragaszkodom a véleményemhez: számomra az a top5 legnehezebb szak. A matekot is azért nem írtam, mert elfogadom, hogy nehéz, de alkalmazni nehezebb (proginfó). Alkalmazott matek mesterszakon tanulok, nem érzem tőle magam meghatva annyira, mint mikor machine learninghez használom ezt a tudást.
2022. júl. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek kognitív és tanulási stílusa sokféle lehet, ennélfogva mindenkinek más szak fekszik jobban. Akinek szivacs agya van, annak a jog nem annyira nehéz. Aki viszont memorizálás helyett inkább gondolkodni, problémákat megoldani szeret, annak a matek-fizika-kémia alapú szakok mennek könnyebben. S akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a papíron azonos diplomát adó egyetemek között jelentős nehézségi különbségek lehetnek.
2022. júl. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy legnehezebb egyetemi szak. Nem tudod őket objektív módon összehasonlítani, gyakran még tudományterületen belül se. Gyakran szoktam ezzel példálózni, talán az oldalon is megtettem már: egyik cimborám mérnöknek tanult. A szakmai tárgyakból 4-5-ös volt, amin viszont majdnem elhasalt, az a mikro-makro volt, amiből úgy kellett felkészítenünk, hogy egy kegyelemkettest szerezzen, pedig a legtöltelékebb tárgy a műszaki szakokon. Egyszerűen nem értette, nem állt rá az agya. Neki egy üzleti alapszakot soha nem sikerülne elvégeznie, pedig nem hülye, és a "közmegegyezés szerint" azok jóval egyszerűbbek, mint a műszaki szakok. Most akkor melyik a nehezebb?

Én magam egy végtelenül földhözragadt, materialista, racionális gondolkodású fazon vagyok. Közgázt végeztem, de biztos vagyok benne, hogy hamarabb el tudnék végezni egy bármilyen műszaki vagy természettudományos képzést, mint egy filozófia vagy teológia szakot, mert azt nem is értem, nem is érdekel, valószínűleg a második előadáson ugranék ki az ablakon.

2022. júl. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
60%
Nincs ilyen de általánosan az informatika, mérnöki, kémiatudást és orvosit képesek a legkevesebben elvégezni. Szimplán azért, mert nem képesek rá. Aki elvégez egy ilyen szakot, az eltudna egy jogot is, az más kérdés, hogy marha lusta hozzá és nem érti mi értelme a sok oldal magolásának.
2022. júl. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!