Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME-n melyek számítanak a...

A BME-n melyek számítanak a legnehezebb szakoknak?

Figyelt kérdés
Egy felvételizés előtt állónak mit mondanátok erről? Bármely kar bármely szakáról jöhet vélemény!

2019. okt. 29. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
villamosmérnöki
2019. okt. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
39%
Általánosságban a VIK szakjait szokták legnehezebbnek mondani +a gépészeket. De pl. építészeknél a rengeteg beadandó, rajzolás szopás, én azt biztos nem bírnám. Én vegyészmérnökin vagyok, és nyugodt szívvel besorolnám a nehezebb szakok egyike közé, a sok labor, jegyzőkönyvírás, és zh-k szentháromsága miatt.
2019. okt. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
23%

A BME ÖSSZES karán megy a szopatás ezerrel, még az amúgy "könnyebb" GTK is sokkal húzósabb, mint bármelyik másik egyetemen.

A VIK sem egy egyszerű hely, de a szopatás császára az a közlekkar.

2019. okt. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Villamosmérnöki, nem feltétlenül csak azért, mert olyan bonyolult lenne, de átlagembernek nagyon sok szerencse is kell hozzá.
2019. okt. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Egyértelműen a villamosmérnöki, de ettől még a többi se könnyű. Amiről sokat hallani még az az építő, jármű, építész. A többiről extra dolgokat nem nagyon hallottam. De attól még azokon se csak lábat lógatnak. Amik a könnyebbek azok a közlekedés, környezet, formatervező, de maga a gépész se annyira szívatós, mint a VIK.
2019. okt. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%
Igazából az összes szaknak megvannak a nehézségei a bme-n, de én is a villamosmérnökit mondanám. (Meg nyilván, aki nem tud rajzolni, annak az építész/gépész is nehéz lenne, de ezt nem számolom szempontként.)
2019. okt. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonymousreview60 ***** válasza:
23%
Attól függ, hogy mit tartasz szívásnak. A mérnök-fizikus képzésen nincs különösebben sok beadandó (kivéve a heti egy labor jegyzőkönyvet), de a matematika, fizika a többi karhoz képest agyfacsaró.
2019. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
0%

Villámos mérnöki, wattafakk?!


Akkor engem a közlekkarosok átbäsztak. Kötsög mind. Picsogó puncik.

2019. nov. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonymousreview60 ***** válasza:
27%

#5: "Egyértelműen a villamosmérnöki," XD XD

2004-ben fejeztembe a BME osztatlan ötéves, nappali mérnök fizikust, 2017-ben az Óbudai Egyetemi levelező villamosmérnök BSc. Az utóbbi sokkal könnyebb volt. Egy alsóbb évfolyamos mérnök-fizikus csajnak gondja volt a lineáris algebrával, mire a BME VIK-es jó minősítésű bátyja emberkedett, hogy mi azon a nehéz. A csaj megmutatta a feladatsorait, majd a bátyja elhallgatott, és többet nem játszotta az okos felsőbbévest.

Szóval matematika, fizika tekintetében sokkal nehezebb, és sokkal többet kell agyalni egy BME fizikuson egy-egy házin vagy vizsgán, mint egy BME VIK-en, ami a hálózatok és rendszerek és a több tantárgyi beadandó helyett lehet ugyancsak nehéz.

A felvételi pontszám nem jó iránymutató, mert az a kereslet-kínálati viszonyokat mutatja.

2019. nov. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
Az OE levelező az tényleg ugyanaz, mint a BME villamosmérnök. 😂😂😂😂😂😂😂
2019. nov. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!