Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy NKE-HHK-n...

Hogy lehet, hogy NKE-HHK-n 290-ről 370-re ment fel a ponthatár? Katonai vezetőin és logisztikán is. Számomra ez annyira szürreális.

Figyelt kérdés

2022. júl. 21. 20:10
 1/9 Vodafonelive ***** válasza:
100%
Azért, mert minden évben más a felvételizők aránya. Tudod, ha meghirdetnek 20 helyet, 60-an jelentkeznek akkor csak a legjobb 20 kerül be, vagyis a 370 ponttal rendelkező. Nincs kivételezés.
2022. júl. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ertsetek mar mega jelentkezők szablyak a ponthatart. És nem központilag talaljak ki hasraütésre. Tegyuk fel egy szakra 50 főt vehetnek fel. Azt az 50 főt fogjak felvenni, akik teljesitették a felveteli követelményeket és a legtöbb pontjuk van. Tehat ha az 50. személynek 400 pontja van akit utolsonak felvesznek akkor ez lesz a ponthatár, ha 350 akkor az. A jelentkezők hatarozzak meg, nem az egyetem.
2022. júl. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Értem én, köszönöm a választ. Legalább infokommunikációra bekerültem.
2022. júl. 21. 20:44
 4/9 anonim válasza:
Mert idéntől több mint 250ezer forintot kapnak az ott tanulók havonta. Ráadásul miután végeztek is konkrétan hülyére keresik magukat és ez meg tetszett a fiataloknak. Sokkal többen akarnak idén oda menni mint az előző években, ezért feljebb is ment a ponthatár.
2022. júl. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Infláció.
2022. júl. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egyedül a katvezet jelöltem meg, mondván hogy 355 pont ígyis bőven az eddigi határ felett van, hatalmas pofára esés volt. Szerintetek van esélyem pótfelvételin bekerülni infokommunikációra vagy bármire a hhk-n?
2022. júl. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vodafonelive ***** válasza:

Amennyiben van olyan szak ami 355 pont alatt volt arra még lehet esélyed bekerülni. Azt remélem tudod, hogy pótfelvételinél a “minimum” ponthatár az ami a most kihirdetett pontok voltak.

Amennyiben valamelyik szak 355 alatti és felvételizel, van esélyed bekerülni.

2022. júl. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát ugye 280 lett a ponthatára, csak kitudja hogy most mennyien próbálják meg azt olyanok akik éppen lecsúsztak a 370-esekről.
2022. júl. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Vodafonelive ***** válasza:
Meg kell nézni azt, hogy mennyien jelentkeztek az általános eljárásban a 370 pontos képzésre, mennyit vettek fel. Mennyi a meghirdetett kapacitásszám a 280 helyen aztán ha kevesebb, mint amennyi a 370 pontos kiesettek akkor kezdődik az éhezők viadala és a jobb fog bekerülni.
2022. júl. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!