Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vannak ilyen szürreális...

Miért vannak ilyen szürreális elvárásai szüleimnek a macska vásárlásról?

Figyelt kérdés

(Nem igazán tudtam hogy az emberek vagy állatok-> macskák kategóriába rakjam-e, de mivel inkább szüleim nézőpontján van a hangsúly, ide raktam).

Na szóval szüleim akarnak mégegy macskát (2 van, egy mentett és egy szaporítós ami majdnem úgy néz ki mintha az egyik őse valaha látott volna main coont). De. Apámnak rögeszméje hogy fajtiszta kinézete legyen me' az a szép és különleges. Mint a valami köze van a main coonhoz macskánk. Hát... oké, akkor felvetettem hogy a diákmunkás fizetésemből (most is dolgozok) veszek majd nyár végén mikor összejön a pénz egy tisztességes tenyésztős cicát. És akkor az szép, egészséges, stb. Erre közölték hogy macskára nem költünk pénzt! És most bújják az internetet hogy találjanak egy macskát ami úgy néz ki és úgy viselkedik mint pl egy sziámi, és egy vasat sem kérnek érte. Ez olyan mintha valaki azt mondaná hogy bio élelmiszert akar a normál áráért. Ráadásul nekik semmit nem kellett volna fizetniük érte, még el is hoztam volna a macskát buszon (hordozóban), és így sem engedik. Miből ered ez a felfogás? Miért vár el valaki valamit ha nem hajlandó fizetni érte, és miért kell elutasítani azt aki meg hajlandó lenne?



2022. júl. 19. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

ugye lány vagy? ok. képes lennél pénzt adni a szüleid macska-mániájára?..

Itt van egy család, akik nagyon rég óta lakásban tartanak macskát. Jó körülmények közt élnek, a lányuk egyetemista. A másodéves orvostanhallgató csajnak még nem volt pasija, viszont a macska az mindenek előtt...azzal fekszik-kel, játszik vele, boldog párt alkotnak.


Nem is folytatom, mert nekem életidegen.


( a környék kicsapott kóbor macskáit mi etetjük, de nem több)

2022. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az én esetemhez ez most hogy jön? És miért érdekel téged hogy a szomszéd lánynak volt-e már valakije? Rólam se tudja senki a családból (ami kicsit személyesebb mint a szomszéd) hogy voltak már kapcsolataim... Jézus gyere le.
2022. júl. 19. 19:12
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Hát, hogy fajtatisztát akarnak azt még értem, de akkor ne akarják ingyen, olyan nincs :D


Nem tudom miért viselkednek így, de talán tudok segíteni "fajtatiszta cicát találni ingyen" :D


Esetleg egy Bombay cicával el lehetne játszani, ők mindig teljesen feketék. Ugyan a Bombay-hez valószínűleg nem lesz sok köze, de így egy sima fekete házimacskát (amerikai/európai rövidszőrű, ha a szüleidnek így jobban tetszik) örökbe fogadhattok egy menhelyről, vagy bárhonnan, és a vendégeknek flexelhettek vele, hogy nektek bizony fajtatiszta Bombay-etek van :D


A Bombay cicák eleve ritkák, főleg Európában. Fényes, rövid, fekete szőrük van, ami a testükhöz simul és tényleg teljesen fekete, nincs benne más szín. Kerek, rézszínű szemük van, ezek a fajtaelőírások. Persze ha valami nem stimmel, akkor azt valószínűleg csak szakértő vagy hozzám hasonló macskaőrült veszi észre :D


Itt még olvashatsz róla:

[link]


Most hirtelen nem jut eszembe más "hamisítható" macskafajta, bocsi :D

2022. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Nekünk maine coon cicánk van, 3 éve vettük egy tenyésztőtől.

Akkor került 900 euróba ( forintban is megveheted, de mivel mi külföldön élünk ezért euro).

Megkapsz hozzá minden hivatalos papírt, családfát, a szülők szűrővizsgalati papírjait.


A maine coon elég akaratos fajta, csak akkor vegyél ilyet ha el tudod viselni ha követelőzik :)

2022. júl. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!