Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális hogy szörnyen nyomasz...

Normális hogy szörnyen nyomasztónak és gyomorforgatónak érzem a szürreális alkotásokat?

Figyelt kérdés
A gyomorforgatót nem úgy értem hogy magát a stílust gusztustalannak tartom, egyáltalán nem, ugyanúgy tisztelem mint bármelyik másik művészeti irányzatot. Csak az agyam valamiért nagyon nehezen dolgozza fel ha valaminek nincs értelme, ezért az egész nyomasztó és frusztráló számomra. Az Alice Csodaországbantól kiskoromban konkrétan rosszul lettem, de a ludakon repülő Nills Holgerssont se bírtam.

2022. ápr. 18. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Azért mert számodra nincs értelme, attól még más számára igenis van. A szürrealizmusnak ez a lényege, azt látsz bele, amit akarsz. Te nem látsz bele semmit, ez van. Az Alice meg a Nils Holgersson pedig gyermekeknek írt mesék, nem többek, azokat meg nem kell komolyan venni.
2022. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Én magam szeretem a szürrealista képvilágot, de könnyen el tudom képzelni, hogy néhány kép sivár, idegen hangulata ilyen nyomasztó tud lenni pár ember számára.

Talán egy kicsit ritka az ilyen reakció, viszont szerintem teljesen normális.

2022. ápr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem normális, nekem mindig az jut eszembe egy ilyen "festmény" láttán, hogy jaj mi lehet az alkotó lelkében... elég csak Vincent Van Gogh-ra gondolni, ő sem volt belül rendben.
2022. ápr. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Akkor a "Kis Vuk" című művet még véletlenül se nézd meg, mert kétoldali szívinfarktust kapnál nehézlégzéssel.
2022. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Aspergerre teszteltek már?
2022. ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Talán az is a lényege, hogy nyomasztó legyen. Nekem nagyon átjönnek, főleg a szürrealista festmények. Olyanok, mintha valami másik tudatállapotban festették volna őket. Nyilván valakinek bejön az a stílus valakinek nem.

De David Fincher filmjei is ilyenek pl. Egyik kedvenc rendezőm.

2022. ápr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Mert túlzottan ragaszkodsz a szokványos alkotásokhoz. Nekem is volt egy gimis osztálytársam, aki képtelen volt értékelni az alternatív zenei stílusokat, csak a rádióban játszott populáris zenéket szerette. Az abszurd humort sem értette (a Monty Pythontól konkrétan rosszul volt). A művészfilmekkel sem tudott mit kezdeni: mindegyikre azt mondta, hogy ezeknek nincs semmi értelme. Mindemellett jó tanuló volt, de túlzottan is racionális gondolkodású, egysíkú, unalmas figura. A művészet lényege pont az, hogy el kell szakadni a hétköznapi, földhözragadt dolgoktól és valami egyedit kell tudni alkotni, vagy az alkotást befogadni.
2022. ápr. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert a szürrealizmus egyenlő az őrülettel. Amikor ez az irányzat megszületett (19. század) akkor nagyon sokan kezdtek el drogokat fogyasztani, nem volt még ismert, hogy az ópium és az egyéb tudatmódosító szerek függőséget okoznak, és idővel tudathasadást is okozhatnak. Agyba főbe drogoztak, egyeseknek pedig alapból volt valamilyen mentális zavaruk (Gogh).

Ha megnézed egy kórházban a skizofrének festményeit, akkor nagyon hasonlítanak a szürreális festményekre.


Teljesen normális, ha számodra gyomorforgató. Én kiskoromban Willy Wonkától féltem, és kiderült, hogy illik a karakterére a szkizotíp személyiségzavar, ami gyakorlatilag a skizofrénia egyik variánsa.

Evolúciósan belénk van kódolva, hogy félünk az egészségtelentől. Ha meglátunk egy romlott penészes ételt, akkor undort érzünk. Ha meglátunk egy beteges alkotást, akkor megint csak undort érezhetünk, az agyunk így próbál védekezni.

2022. aug. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!