Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha túl gyorsan...

Mit tegyek ha túl gyorsan aktiváltam a félévemet? (Beiratkozási lap hiányzó adatok)

Figyelt kérdés
Most vettek fel egyetemre (ELTE), és bejelentkeztem, regisztráltam. A félévem aktív lett, azonban a beiratkozási lapon hiányzik a személyim, TAJ-számom, adóazonosító jelem. Már intéztem elektronikusan a dolgokat, megadtam a hiányzó információkat, feldolgozás alatt van. A kérdésem, hogy ugye így már nem hiszem hogy kapok "új" beiratkozási lapot amin rajta vannak ezek az adatok. Ezt kell majd kinyomtatni és személyesen elvinni a kar beiratkozási napján. Szóval mekkora baj ha hiányoznak ezek az adatok a nyomtatványon? A rendszerben már bent lesznek addigra... És mit tegyek? Tudom hogy valószínűleg elrontottam hogy túl gyorsan aktiváltam a félévet, de azt olvastam az adatokat utólag is tudják módosítani személyesen... Segítsetek légyszi, eléggé kétségbe vagyok esve hogy így nem kezdhetem el az egyetemet:(((

2022. júl. 26. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is: nyugodj meg, attól megnyugszol :)


Ettől még biztosan elkezdheted a tanulmányaidat, de lehet, hogy lesz néhány plusz köröd. Valószínűleg lesz itt olyan ELTE-s, aki elmondja, pontosan mit kell tenned, de érdemes a facebook-on regisztrálni a szak/évfolyam csoportjába, ott biztosan segítenek.


Az olyan adatokat, mint a TAJ-szám és társai csak az adminisztrátorok tudják módosítani, ők viszont bármikor (ez teljesen standard eljárás, ha lejár a személyid, akkor az újnak más lesz a száma, simán rögzítik). Nem te vagy az első, aki így járt, úgyhogy nyugi, megoldják.


Ahhoz viszont szokj hozzá, hogy ne kattintgass ész nélkül, olvasd el alaposan azokat az információkat, amiket az egyetem küld!

2022. júl. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Okés köszi nagyon!:)
2022. júl. 26. 21:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kell rögtön kétségbe esni, ezek csak adatok, amik léteznek, csak még nem kerültek feltöltésre, ennél nagyobb "tragédiákat" is meg sikerült már a rendszerben oldani :D Én a helyedben írnék a Tanulmányi Osztálynak, hogy aktiválni szeretted volna a félévet (legyen benne a Neptun-kódod, neved, és hogy nappali/levelező leendő első évese vagy), és utólag láttad, hogy hiányoznak ezek az adatok, amiket időközben megadtál, mit kellene tenned. Ők majd megmondják mi legyen. Én ELTE jogon amikor regisztráltam nem tudom már mi hogy volt, nekem eleve valahogy a felviből átvitték minden adatomat szerintem, de ez a papíros beiratkozás inkább volt egyfajta szükséges formaiság csak, az összes többi beiratkozás már csak a neptunban volt. Én amúgy nem tudom elképzelni, hogy a TO-n az új adatokkal ne tudnának neked egy újat nyomtatni, ha szükség lenne rá. Egy ilyenen nem fog bukni egy beiratkozás.
2022. júl. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Okés köszi nagyon! Lehet hogy tényleg túlgondoltam ezt az egészet:D szerintem akkor majd viszem így a beiratkozási lapot, és max ott kinyomtatnak egy újat, akkora tragédia csak nem lesz, ha a rendszerben bent vannak az adataim:D szóval mégegyszer köszi
2022. júl. 26. 22:23
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy éppen akkor nyitva lesz a Tanulmányi Osztály, nálunk a beiratkozást csak valami adminisztrátor végezte, akinek fogalma sem volt semmiről. Nyugodtan kezdj el emailt írni nekik, mire válaszolnak, az úgyis idő, és amúgy rengeteg emailt kell majd írnod az évek alatt, hol tanároknak, hol a TO-nak, nem lehet elég korán elkezdeni :D Ha azt mondják, hogy nincs semmi teendőd, akkor nem kell addig izgulnod meg ott meglepetésekkel szembesülnöd, meg adnak új lapot, akkor időben megkapod.
2022. júl. 26. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is pont ugyanezt tettem :D


Írtam a tanulmányi hivatalnak, akik azt válaszolták nincs semmi probléma, beiratkozásra már a feltöltött adatokkal szereplő beiratkozási lapot vigyem és minden oké.

2022. júl. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Uuu köszi a választ nagyon! :) szóval ha a feltöltött adataimat elfogadjàk és bent lesz a rendszerben akkor lesz új beiratkozás lap és azon látszanak majd az új adatok is?
2022. júl. 29. 00:31
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen-igen, a beiratkozási lapon mindig az van, ami éppen a Neptunon, szóval ha azt majd frissítik, akkor az is frissülni fog.
2022. júl. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!