Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Külföldi élet? Ki hol él?

Külföldi élet? Ki hol él?

Figyelt kérdés

Mivel Magyarország elhasalt. Nincs oktatás, nincs normális eu, a többiről ne is beszéljünk. Külföldre költözésen gondolkodunk. Elsősorban a gyerekeink miatt. Itt nem lesz jövőjük.

Tapasztalatokat szeretnék kérni: Svájcról, Finnország, Skócia, Ausztria.

Vagy bárhonnan ahol éltek.



#Svájc #skót #Ausztria #külföldi #finn #Magyarország elhasalt
2022. júl. 30. 20:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Illetve Hollandia és Horvátország is érdekel.
2022. júl. 30. 21:23
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Milyen nyelven beszéltek? Eléggé tág a célországok köre, miért pont ezek jöhetnek szóba?
2022. júl. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
42%
nincs normális eu? EU vagy eü? 🥲😅
2022. júl. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Angol, picit német. Ezekről az országokról hallottam, hogy jó az eu és az oktatás.
2022. júl. 30. 21:33
 5/14 A kérdező kommentje:
Egészségügy*
2022. júl. 30. 21:34
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Skóciában (pontosabban Edinburgh-ben) élek lassan három éve.


Először is az angolodnak tökéletesnek kell lennie, valamint ismerned kell a skót kultúrát, mert bár elfogadó a helyi népség, beilleszkedni csak akkor tudsz igazán, ha átveszed a szokásaikat, az ünnepeiket és hasonlók. Ez mondjuk szerintem minden országnál alapvető.


Skócia, főleg a nagyobb városok, drágák, ezen nincs mit szépíteni. Az oktatás és az egészségügy valóban jó, de a megélhetés drága, főleg egy átlag magyar pénztárcájához viszonyítva. Nem tudom, hogy milyen szakmátok van, de alapvető, hogy jó álláshoz nehezen fogtok hozzájutni, mert a takarító, mosogató és hasonló munkákra olcsón találnak más bevándorlókat, a "jobb" munkákra pedig inkább magukat és nyugat-európaikat választanak, de persze bármi megeshet.


Azt is érdemes figyelembe venni, hogy megváltoztak (szigorodtak) a letelepedési szabályok, sokkal nehezebben kaptok engedélyt (ennek én mondjuk örülök).


Olaszországról tudnék még írni, ott másfél évet éltem, de igazából amit Skóciáról írtam, az többnyire Olaszországról is elmondható annyi különbséggel, hogy dél bár szegényebb, de olcsóbb, míg észak gazdagabb, de jóval drágább is.


Szerintem érdemesebb lenne először egy szomszédos vagy közeli országot kipróbálnotok, hogy lássátok, egyáltalán mennyire megy a dolog.

27/N

2022. júl. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm 🥰

Innen menni kell, főleg hogy megadták a kegyelemdöfést az oktatásnak.

2022. júl. 31. 02:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

-Továbbra sem válaszoltál a kérdésre, hogy mihez értesz és milyen végzettséged van.


"...jó álláshoz nehezen fogtok hozzájutni, mert a takarító, mosogató és hasonló munkákra olcsón találnak más bevándorlókat, a "jobb" munkákra pedig inkább magukat és nyugat-európaikat választanak, de persze bármi megeshet."


-Az első részével egyet értek, a rengeteg bevándorló miatt egyre nehezebb jól fizető, alacsony kvalitású munkát találni, viszont a mondatod második részét megcáfolnám - ha speciális és piacképes tudásod van, akkor könnyedén elhelyezkedsz gyakorlatilag bármelyik országban. Orvosokból, informatikusokból, mérnökökből szinte kivétel nélkül az összes európai országban hiány van. Én radiológusként praktizálok Svájcban 12 éve, a kivándorlásom elsődleges oka a magyar egészségügy siralmas helyzete volt.


-A legfontosabbakat kiemelve: sokkal magasabbak a bérek mint Magyarországon de a megélhetés is jóval drágább. Az ingatlan árak nagyon magasak (egy sima 2 szobás panellakás városban 600 000 € jobb állapotú, felszereltebb ingatlan pedig 1.5 - 2M €). Az oktatás szintén drága, bizonyos egyetemeken egy szemeszter díja 8000 - 10 000 €. Normális/magas színvonalú életvitelt akkor tudsz folytatni, ha megfelelő végzettséged és szakmai tapasztalatod van olyan területről, amit kevesen képesek művelni és speciális tudást igényel, ezt nagyon megfizetik itt. A nyelvismeret az önmagában édeskevés, amolyan alapelvárás mint például Magyarországon beszélni a magyar nyelvet, nyilván elengedhetetlen de túl sok pluszt nem nyújt ahhoz, hogy megfelelő munkád legyen. Takarító, árufeltöltő, mosogató munkából kétlem, hogy normális, hosszútávú életet ki tudsz alakítani és fennt tudsz tartani Svájcban, mivel ezeket szinte bárki el tudja végezni ezért csak magyar viszonylatban számít magas bérnek, helyi viszonylatban igen alacsony a fizetés. Ha nincs semmi végzettséged én csak csicska munkát tudsz végezni, sokkal járhatóbb útnak látom azt, hogy a gyerekeid Magyarországon végzik el az egyetemet majd utána költöznek külföldre, az egészségüggyel kapcsolatban pedig a magánklinikák nyugati színvonala nyújtani.

2022. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi is gondolkodunk. Iskolaig van még 3 évünk, addig szeretnénk mi is menni.
2022. júl. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

#8

Tisztelt "Doktor Úr / Nő"!

Lemaradtam volna valamiről? Mikor vezették be Svájcban az ajrót?

2022. júl. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!