Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elveszve érzem magam és nem...

Elveszve érzem magam és nem tudom mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Előre is bocsi, de valószínűleg keszekusza lesz amit leírok, mert tényleg nagyon össze vagyok zavarodva.

Már legalább 2 éve azt érzem, hogy fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel. Most vagyok végzős és nem találok semmit, ami iránt szenvedélyes lennék. Nem vagyok benne biztos, hogy egyetemre szeretnék menni, de abban sem, hogy nem.

Egy ideje az volt a terv, hogy Németországba megyek Ausbildungot elvégezni ápolásban ( aki nem ismerné, talán az OKJ-hoz tudnám leginkább hasonlítani ). Gyerekápolásban, hogy konkrétabb legyek, mert úgy érzem, hogy velük szívesen dolgoznék. Viszont ez nem egy egyetem, és most elbizonytalanodtam, hogy biztos ki akarom-e hagyni az egyetemi éveket az életemből. Félek, hogy ezt később megbánnám, mert igazából azt érzem, hogyha találnék egy olyan szakot ami igazán érdekel, akkor szívesen mennék egyetemre.

Mindig is érdekeltek például a művészeti ágak. Főként a fotográfia, design, divat, filmek, könyvek akár az animálás is, de nem tudom, hogy elég tehetséges lennék-e hozzá.

De a nyelveket is szeretem, talán azokról is tanulnék.

Viszont ezek ellenére mindig is úgy készültem, hogy egészségügyben fogok dolgozni. Őszintén nem tudom ez miért alakult ki bennem, valószínűleg az is formált, hogy az összes barátnőm orvosnak készül. De nem vagyok biztos benne, hogy ez az én utam. De abban sem, hogy nem.

Igazából az a terv is tetszik, hogy Németországban gyermekkórházban dolgozzak, csak attól félek, hogy hosszútávon ráunnék. Ott van, hogy hétvégén is dolgozni kéne és örülnék, ha a hétvégéim szabadok lennének. Arról nem beszélve, hogy németül kellene beszélnem. Nem utálom a németet, sőt, de az angol sokkal közelebb áll hozzám. Sokkal szívesebben beszélem. Valahogy nehezen tudom elképzelni, hogy a németet mindennaposan használjam.

Úristen, ezt inkább vissza sem olvasom, mert ennek sem eleje, sem vége. Egyszerűen csak szeretném, ha végre biztos lehetnék valamiben. Úgy érzem, hogy ettől a bizonytalanságtól egyre motiválatlanabb leszek és elmegy a kedvem az élettől. Jó lenne újra kezdeni, újra középiskolába járni, mert úgy érzem, hogy már elkéstem azzal, hogy bármin is változtassak.

Őszintén, nem tudom hogy miért osztom meg ezt a kisebb regényt, mert azt sem tudom mi a kérdés, miben tudnátok egyáltalán segíteni. Tisztában vagyok vele, hogy ezt magamban kéne rendezni. Csak fárasztó, hogy évek óta azon agyalok, hogy mit kezdjek az életemmel és nem találok választ.

Köszönöm, ha elolvastad.



2021. okt. 29. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Bedőlsz az amerikai álom hülyeségnek. Mindenkinek van egy útja salala. Valójában baromi kevesen találják meg azt amit igazán szeretnek vagy nem kapnak ezért pénzt.

Azokat amiket felsoroltál nekem olyan semmilyen az egész. Mármint fotográfusra nem tudom meddig lesz szükség. Manapság már kb mindenki az, ráadásul a kezedben van a mobil és lősz vele egy elég okés képet. Persze megélni meglehet belőle, de kérdés, hogy hány ilyen embert tud eltartani még az ország. "design, divat, filmek, könyvek" ezek sima időtöltések, az animálásnál pedig nem árt ha rajzolsz azért, vagy ültél már 8 órát a gép előtt főleg úgy, hogy valamin dolgozol.


Biztosat nem fog tudni senki mondani. Fotográfust valami apró kis képzésen megcsinálhatod, nem nagy kaland (anno évfolyamtársam minden érettségi tárgyból kb 2-es lett úgy hogy átrugdosták és neki is sikerült) az ápolónő azért komolyabb képesítés.

Szar dolog választani, de ha jobb ötleted nincs akkor halassz egy évet és dolgozz. Addig pedig talál ki, hogy mit akarsz. Dolgozol 1 hónapot a fizuból tudsz venni egy normális tabletet amin tudsz rajzolgatni mondjuk, és valamennyire megnézed az animálást. Vagy addig is beszélgetsz másokkal, nézelődsz a neten.

Amúgy szerintem ezt a "hétvégén otthon legyek" dolgot túlértékelik. Ha nem barátokkal futsz össze minden héten akkor kb mindegy mikor vagy otthon, főleg ha 2 napot otthon tudsz lenni és nem 3 napot mész és 1-et otthon.

Végére pedig, igen az ápolónő nem egyszerű, sem fizikálisan, sem mentálisan. Nem csak 3 kg-os babákat fogsz felügyelni, hanem akár 100-120 kg-os járásképtelen embereket stb, tehát egy elhivatottság kell hozzá.


Sajna ez ilyen neked kell eldönteni, hogy mi az amit választasz.

2021. okt. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Még talán annyit írok, hogy ezek nagyon tömörítve vannak, de nem akartam nagyon elnyújtani a lényeg benne van. Ha tudok segíteni vagy átbeszélni 1-2 dolgot akkor írj nyugodtan.

Illetve még annyit, hogy attól, hogy most választasz egy szakmát nem fogod életed végéig azt csinálni. Lehet hogy 3 évig leszel ápolónő utána gondolsz egyet és 1 évig takarítasz mellette elvégzel valamilyen lakberendezőit majd 10 év múlva gondolsz egy merészet és eleged lesz ebből és 35 évesen elkezded az építészetet egyetemen stb.

2021. okt. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!