Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a fodrász szakma?...

Milyen a fodrász szakma? Milyen képességek kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Szenvedélyesen szeretek frizurákkal foglalkozni, szépen tudok fonni, sokszor festettem már a hajam magamnak, és másoknak. Talán mások haját nem tudom olyan jól beszárítani, mint magamnak, de ugye ez tanulható. Lediplomáztam egy nem túl jövedelmező szakon, esetleg önszorgalommal lehetne belőle vállalkozást indítani. Viszont észrevettem, hogy amint van egy kis szabadidőm a fodrászkodással kapcsolatos infókat bújom a neten, mint kikapcsolódás. Ugyanakkor egy picit restellem, talán a sztereotípiák miatt. Szépség szakma=felszínességgel jár, szakmunka. Fizikailag mennyire megterhelő ez a szakma? Nagyon nehéz beindítani a vállalkozást? A diplomám is kreatív szakma, csak abba valahogy nem tudok olyan sok energiát tenni ennyire könnyen és természetesen.

2022. aug. 2. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt találsz róla sok infót:

[link]


Szerintem ez a szakma, mivel vállalkozásban lehet végezni, a legjobbak között van ma Magyarországon. Lehet, hogy beletelik majd 2-3 évbe, mire összejön elég kliens, de utána soha nem lesznek anyagi problémáid.

2022. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell valamilyen végzettség ahhoz, hogy ebben dolgozz. Kissé költséges tudtommal, de utána be tudsz valahová társulni. Attól is függ hol élsz. Nálam Budapesten, ahol lakom, sarkonként van szinte fodrászat, és nem egy a környéken már bezárt a versenytársak miatt. Viszont, ha jó fodrász vagy, akkor lesznek klienseid, és többen jönnek majd mindig vissza. Egyébként szerintem az egyik legjobb szakma, te osztod be az idődet, kb. nincs főnököd, ha tudod, hogy lesz pl. egy esküvő, rendezvény, valami, amire el akarsz menni, akkor aznapra nem vállalsz ügyfeleket, nem a főnöknél kell pitizni, hogy kellene egy nap szabadság, ami elfogy idővel, vagy csak nem enged el, mert pont akkor nagy lesz a hajtás. A sztereotípiákat engedd el, a pénz beszél, abból élj meg, amit szeretsz és jó vagy benne. Hiába leszek én is jogász, ha egyszer mag megkeresek 160e nettót a közigazgatásban, amíg te megkeresel jó fodrászként befutottként ennek a kétszeresét akár. Az én hajam megcsinálása 18 000 Ft körül volt, és én csak egy személy vagyok. Márpedig a leírásod alapján jó fodrász lehetsz, a kezdeti időszak után jó esélyeid lehetnek, ha kreatív vagy. Több fodrásznál jártam már, aki nem szerette igazán a munkáját, annak a munkáján is valahogy ez látszott, idővel ott is hagyták az egészet. Fizikailag annyiban megterhelő, hogy lehet ínhüvelygyulladásod, mert ugye folyton a kezed jár, meg sokat kell állni, de esetleg vitamint meg valami sportot lehetne mellette csinálni, hogy erős legyél meg maradj. Ha nagyon jól megy, idővel nyithatsz akár saját üzletet is. Ha megy a sminkelés, akkor esetleg később egy mestersminkes képzést is elvégezhetsz. Ha valaki különleges alkalomra megy, a frizuráját és sminkjét is megcsinálhatod egyszerre, ha az is érdekelne. Főleg esküvők, szalagavatók idején. De először csak egy valamire fókuszálj, utána meglátod, hogy kell-e magadat tovább képezned, vagy nem, van-e szükséged extra bevételre valamilyen szépségipari továbbképzés segítségével. Én sajnos sosem tudtam magam sem sminkelni, sem a hajamat megcsinálni, nem a kreativitás hiánya miatt, csak egyszerűen tehetségtelen vagyok hozzá, és szerintem sokan vannak rajtam kívül még ilyenek, akiknek kell a szakember :)
2022. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
milliókat keresnek a fodrászok. konkrétan már a huszonéves fodrász ismerőseim is simán elraknak nettó 800e-900e Ft-ot havonta, szóval nagyon megéri csinálni
2022. aug. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!