Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen a BME VIK gólyatábor?

Milyen a BME VIK gólyatábor?

Figyelt kérdés
Egy hét múlva lesz és kicsit kezdek félni tőle, mert rosszakat olvastam.

2022. aug. 4. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Fiú vagy lányként kérdezed?
2022. aug. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha van kérdésed nyugodtan írj. Anno én is örültem volna, ha valaki előre szól
2022. aug. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi, még várok válaszokat!

Amúgy lányként kérdezem

2022. aug. 5. 00:15
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Szóval, az lesz a fedősztori, hogy rövid pórázon tartanak titeket és ez így is lesz egészen az utolsó estéig. Folyamatosan szivatnak, megaláznak, megmondják, mikor mit csinálj. Időre kell zuhanyoznod, lesz rá 5 perced nagyjából. A kaja is szar lesz és ha nem eszed meg, meg kell aláznod magad azzal, hogy mindenki előtt hülyét csinálsz magadból. Színekre lesztek osztva és a többi színnel nem is találkoztok ebben a 3 napban. Külön vonultok, mint a katonák, folyamatosan énekeltetnek titeket és parancsolgatnak nektek. Az alkoholt, ha visztek, elkobozzák már a tábor bejáratánál tőletek, szóval nem lesz ivászat abban a pár napban. A színeken belül szobákra lesztek osztva, szinte csak a szobatársakkal lesz közeli kapcsolatotok. De nem lesz kötetlen foglalkozás, nem fogtok tudni sokat beszélgetni sem egymással, sem elvonulni játszani kicsit, sem semmit. Lesz takarodó, nem lehet kimenni a szobából este, wc-re sem, csak akkor, ha elkísér egy senior. Nem beszélgethettek takarodó után, nem csinálhattok semmit. Ha hangot adtok a nemtetszéseteknek, szintén meg lesztek alázva. Lesznek köztetek téglák, akik felsőbbéves seniorok, szervezők, de gólyának adják ki magukat, hogy a bizalmatokba férkőzzenek. Minden, amit mondtok előttük nekik vagy egymásnak, továbbítva lesz a többinek. Ha bekerülnek egy személyes beszélgetésbe, mert megbíztok bennük és közületek valónak hiszitek őket, az egészet streamelni fogják jóformán egy az egyben a többieknek. A bizalmas infókat, képeket, ragelést is...


Aztán utolsó este abbamarad a hülyeség, jót szórakoznak magukon, hogy beetettek titeket, felállnak a téglák is közületek és elindul a "buli". Vagyis, a fasznak van kedve 3 nap csesztetés és árulás után szórakozni... Másnap meg mentek haza és visszakapjátok a piát is.

2022. aug. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Szia!


A gólyatábor egy nagyon jó esemény, én nagyon sok barátot és emléket szereztem ott , csak ajánlani tudom. Én is lány vagyok amúgy és hidd el lányként is egy nagy élmény az egész

2022. aug. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

A gólyatábor alapvetően igen. BME-TTK-n, BME-VBK-n például, SZTE-n, ELTE-n, SZIE-n... Igen. A legtöbb helyen 3-4 napig játszotok, isztok, buliztok, többnyire csapatokban versenyeztek, énekeltek, kötetlenül ismerkedtek, este táncoltok, ha úgy van, kavartok, barátkoztok.


Itt nem.

2022. aug. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
38%

Lol

Vikes lány vagyok és szeretném inkább ezt olvasnád végig:

Nem szokat kommentelni sokat, de egyik idén érettségizett barátnőm mesélte hogy az évfolyamtásainak is horrorstorykat mondanak, aminek amúgy megjegyezném fele se igaz. Nem tudom honnan jöttek az olyan téveszmék hogy elveszik az ember telefonját meg azt hogy meg kell alázkodniuk a többiek előtt vagy azt hogy a szervezők a saját szórakoztatásukra csinálják ezt az egészet.

A vik a bme legnagyobb kara rengeteg hagyománnyal és AKTÍV közélettel. Most feltételezem a kedves olvasók/kérdező látott már tiktokon vagy itt ott hogy mennyi előkészülettel munkával és felelősséggel jár egy ilyesmi rendezvénynek a megszervezése. Ezt észben tartva hallottunk sok olyan hírhedt eseteket korábbi években (hangsúlyozom) MÁS egyetemen hogy megerőszakoltak/kiraboltak gólyatáborban embereket. Vannak intézkedések hogy ez itt ne fordulhasson elő. Az hogy elveszik az ember telefonját? Nem. Az hogy többen vagytok egy szobában ezért ha kéred elrakják neked biztonságos helyre hogy ne legyen baja? Igen.

Szerintem nem egy nagy kérés hogy értelmes körülmények között érezze jól magát az ember, de ezzel úgy tűnik az előttem lévők nem értettek egyet.

+ Térjünk vissza a közéletre: nagyon várnak az egyetemre. Program program után és nem tudok olyat amire azt mondanám kihagyható. Itt van lehetősged nem csak arra hogy barátokat találj hogy ezekre már együtt menjetek, hanem meg is tudhatod mik ezek.


Szóval a kérdezőnek mondanám: megéri. Mint vikes lány még hozzátenném hogy higyj nekem biztonságos is. Nem tudom megmondani pontosan mi bántotta meg annyira a válaszolókat hogy ennyire eltúlozzanak dolgokat, de úgy tűnik néhány embert zavar ha nem mindig minden úgy történik ahogy azt ő eltervezte. Bocsi nem lehetettél a puszipajtásoddal egy szobában de sztem nem gáz kicsit ismerkedni, pláne hogy segítséget is kapsz hozzá, szóval nem kéne hülyeségeket írni az internetre bosszúból.


Ui: menj, ha még lehet jelentkezni

2022. aug. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
Lol, megy az etetés ezerrel látom
2022. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
Pár éve volt egy jó barátom, lehet hogy azóta változtak a szokások, de egyáltalán nem alaptalan hogy rossz híre van. Több napos katonásdis szivatás után a legvégén nagy összeborulás. Jó kis trauma bonding mehet ott.
2022. aug. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!