Diákigazolvány?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most érettségiztem, felvettek egyetemre, viszont a beiratkozáshoz kelleni fog a diákom, aminek misztikus módon lába kélt.

Gondolom, még nem igényelhetem meg az egyetemi diákomat, viszont a beiratkozás itt van a nyakamon és addig tuti nem lesz meg a plasztikkártyás történet, amin a matrica is rajta van.

Szerintetek az megoldás lehet, hogy a beiratkozásra csak azt az ideiglenes diákigazolvány papírrt viszem, egy iskolalátogatási igazolással a volt sulimból?

Előre is köszi a válaszokat!



2022. aug. 4. 20:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell a középiskolai diákod. Azoknak sem kell, akik 10 éve érettségiztek és most mennek egyetemre. Anyakönyvi kivonat, érettségi, személyi és társai kellenek.
2022. aug. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper, köszönöm!:D
2022. aug. 4. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetemi beiratkozáshoz nem kell diákigazolvány.


"Gondolom, még nem igényelhetem meg az egyetemi diákomat, " Miből gondolod? Olvass szépen utána az egyetemed honlapján, 100% hogy le van írva, mikortól lehet igényelni.

2022. aug. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem kell, csak így természetesen nem vagy jogosult a diákkedvezményekre, így teljesárú jegyet kell majd venni. Már ha utazol és nem helyben van az egyetem.
2022. aug. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem kell. Igenyelned kell újat a Moduloban. El kell battyogni a kormanyhivatalba, majd kérni egy NEK lapot, és azt feltölteni oda. Kérsz egy ideiglenest a beiratkozaskor ennyi. A regi diakod nem kellett volna visszaadni, ezt nagyon sokan rosszul tudjak. Érvenyes okt 31-ig. Az iskolanak nincs jogosultsaga visszaszedni, mivel nyaron meg tudtad volna hasznalni, egeszen oktoberig. Igy most arra is figyelned kell, hogy vegyel teljes aru jegyeket, mert hiaba vagy "diak" nincs mi igazolja. Leghamarabb a beiratkozaskor tudsz ideiglenest kerni, szoval ez egy kisse szopas.
2022. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom melyik egyetemre vettek fel, de senkit nem érdekel a középiskolai diákigazolvány. Menj el egy okmányirodába, és csináltass egy bizonyos NEK-adatlapot, mert anélkül nem tudsz diákot igényelni neptunon keresztül.
2022. aug. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xp ali ***** válasza:
Nem kell a diák a beiratkozáshoz. Sose kellett. Személyi, lakcímkártya érettségi, nyelvvizsga, meg minden amire plusz pontot kaptál, meg amit még írnak (pl tűzvédelmi, beiratkozási lap, kinyomtatva, ilyesmi). De diák nem kell. Van, akinek nincs is.
2022. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tényleg figyelmetlen voltam, ezt valóban nem írta az egyetem oldala.

Azóta egyébként előkerült, szóval minden rendben.

2022. aug. 18. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!