Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa 5 mg antidepresszáns...

Scippa 5 mg antidepresszáns segíthet generalizált szorongáson, pánikon és kényszeres hajtépkedésen? A kezdeti mellékhatások minden esetben jelentkeznek, vagy van olyan, aki megúszta?

Figyelt kérdés
Járok már pszichológushoz, a neurológus írta ezt a gyógyszert, nyugtatót nem írt mellé, de azt nem is szeretnék szedni. Magamtól nem tudom leküzdeni ezeket a dolgokat, kezdetben úgy érzem szükségem lenne a gyógyszerre, de tartok kicsit a mellékhatásoktól. Bár sokkal rosszabb nem lehet mint amit most érzek.

2022. júl. 31. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el, ha nem működik, van más is, amit lehet próbálni. A kezdeti mellékhatások nem olyan nagy ár azért, hogy utána megszabaduljon az ember a folytonos szorongástól.
2022. júl. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
5 mg az kb gyerekadag. Semmi hatasa nem lesz.
2022. júl. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem generalizált szorongásra 10mg-ot adott a pszichiáter Scippából. 5 mg az elég alacsony adag, szorongásra elv mindig magasabb dózist adnak.

Én még nemrég kezdtem el szedni az első hónapokban vagyok a gyógyszerrel. Nekem az első 2 hét ingadozott, a szorongásomat felerősítette meg depisebb lettem, étvágyam csökkent, nem tudtam normálisan aludni, hasmenés, élénkebb álmok stb. Viszont az első hónapban az eltelt 2 hét után nekem tök jól megszüntette a kényszeres cselekvéseimet, meg nyugodt voltam nagyon, tisztábban gondolkodtam, nem szorongtam. Viszont 1-2 hét után megint felborult és még várok, hogy beálljon a hatása a gyógyszernek, ha nem akkor meg jön az emelés.

Egyébként ne tarts a mellékhatásoktól, szerintem kibírhatók az általános mellékhatások, főleg hogy az első hetekben ez ingadozik. Szóval nem ugyanolyan rossz mindig. De szerintem az 5mg mellett nem kell tartanod ettől, nekem első napokban kellett 5mg, nem volt olyan durva a hatása. Ha viszont tényleg nagyon erősen szorongasz, akkor 5mg tényleg nem fog hatni semmit.

2022. júl. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja most nézem az e-receptet, 10 mg-os van írva és első 4 napra mondta a felét a doki, azért emlékeztem 5 mg-ra.

Egyébként kereskedelemben dolgozom és ígyis alig tudok dolgozni és tiszta kellemetlen, ezért félek egy kicsit, bár azt mondta a pszichológus hogy pl jobban szédülni nem fogok a gyógyszertől sem.

2022. júl. 31. 17:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Na 10 mg jobban hangzik, nekem is így kezdte. Én amúgy egyáltalán nem szédültem, de kinél mit hoz ki, külföldi fórumokon ki mit írt. Nekem a szorongás volt a legrosszabb, meg mikor sírhatnékom volt a kínzó depis érzés mellett. De am ne aggódj miatta tényleg, megéri az átmeneti állapot, meg ha próbálgatni kell másféle gyógyszert is. Olyan rossz már nem lesz a gyógyszer mellett, mit nélküle volt.
2022. júl. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, leginkább ettől félek, hogy mi van, ha csak rosszabb lesz tőle és még ennyire se leszek képes bármit is csinálni.. kedden nézetek még magán vérvételen szerotonin szintet is, hátha amiatt is vagyok így mert alacsony, bár nem biztos hogy vérből kiderül az ilyen.. valami megoldás mindenképp kéne, 1 hónap múlva megyünk külföldre nyaralni, és addigra szeretnék már nem csak ezzel foglalkozni hogy mindjárt összeesek-e vagy nem.. meg a hajpiszkálást is abba akarom hagyni mert már tök ciki hogy régen háromszor ennyi hajam volt, most meg szinte kopaszodok miatta. De magamtól nem tudom befejezni sajnos.
2022. júl. 31. 17:55
 7/11 anonim ***** válasza:

Szorongásos zavart sok minden okozhat, nem feltétlenül kémiai. De jah, nem árt lecsekkolni, ha ezt lehet vérből mérni. Én mondjuk nem tettem, mert teljesen lényegtelen számomra mert valszeg nálam komplexebb oka van, meg már kutatásokkal alátámasztották h a depresszió se egy felborúlt kémiai egyensúly az agyban.

Remélem amúgy, hogy minél zökkenőmentesebb lesz a gyógyszerre való átállás nálad. Szerintem amúgy a hajpiszkálás megszűnhet simén. Én egy helyen kapartam a fejbőrömet és ott letöredezett a hajam az elmúlt időszakban és ez elmúlt első héten, igaz közben 1 hétre visszajött. De ez ilyen, ne várd hogy egyből beáll, ez türelmet igényel sajnos, meg bizalmat.

De gondolj arra, hogy tök pozitív, hogy idáig eljutottál és elmentél az orvoshoz, és mostantól biztosan azon az úton vagy, hogy megtanuld kezelni ezt a makacs betegséget, és most már neked is jogodban van jól érezni magadat és ezt meg fogod kapni. :)

2022. júl. 31. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, kedves vagy! :) Én is remélem, mert már régóta tart ez, fiatal vagyok még, de eddig nem mertem élni kb. mert folyamatosan félek és szégyellem ezt az egészet.
2022. júl. 31. 18:45
 9/11 anonim ***** válasza:
Kényszerre anafranilt szoktak írni.
2022. júl. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Elsősorban szorongásra, pánikra írta. A kényszerbetegséget a pszichológus se annyira vette komolyan, de szerintem is ha a szorongás abbamaradna, akkor a hajpiszkálás is talán.
2022. júl. 31. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!