Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a félévente 36...

Szerintetek a félévente 36 kredit soknak számít? Miért?

Figyelt kérdés

Ebből 6-7-8-9 mindig olyan szabadon választható tárgy, amiből csak aláírást kell szerezni vagy évközben kell egy-két feladatot megcsinálni.


Egy természettudományos szakról van szó, ahol szabadon választható tárgyakon keresztül szeretném kiegészíteni az ismereteimet más területekkel is.



2022. aug. 15. 07:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ miből.

Alapesetben szerintem már sok.

2022. aug. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Főként humános (nyelvkurzus, bölcsész, művészeti és társadalomtudományi), gazdasági (egy vállalkozás indításához kapcsolódó) és informatikás (programozás) tárgyakat szeretnék felvenni.


Az én szakomhoz ezek csak lazán kapcsolódnak, de az érdeklődési köröm és a jövőbeli elhelyezkedési esélyem miatt fontosnak tartom, hogy ilyeneket is tanuljak.


Egyébként egy olyan alapszakra fogok járni, ahol leginkább a kémián van a hangsúly és sok laboros óra van.

2022. aug. 15. 08:01
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
#2: Ha kémiás alapszakra mész, akkor azt tanácsolom neked, hogy a tárgyfelvételekkel kapcsolatosan az elején legyél nagyon-nagyon óvatos. Jó eséllyel már az elejétől dögnehéz tárgyaid lesznek, s nem szabadna azt kockáztatnod, hogy túlvállalod magad. Csak a mintatanterv kötelező tárgyait vedd fel az első félévben, és semmi választhatót. Majd ha túl leszel az első vizsgaidőszakon, akkor látni fogod, mekkora a teherbírásod, s második félévben majd ez alapján felvehetsz szabadon választhatókat is. Ne kockáztass, ne forgácsold szét az energiáidat, mert nagyon megbánhatod.
2022. aug. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jóindulattal mondom, el vagy tévedve. Igen, sok ez. Az aláírás megszerzéséért is tenni kell, nem "csak" utánad dobják ám. Évközben egy-két feladat az legfeljebb álmodban. Némelyik szabvál kifejezetten nehéz, főleg ha olyanról van szó, ami más szakon kötelező tárgy. Egyébként mintatanterv szerint félévente 30 kredit az átlag (lehet hogy egyszer 27 de akkor máskor 33). Hogy férne bele 36 kreditbe 6-7-8-9 szabvál, hány kreditesek ezek? Konkrét hátrány, hogy ha képes is vagy minden félévben 36 kreditet teljesíteni, azzal bőven meg is van a kredittúllépés, amit kreditenként ki kell fizetni a képzés végén.
2022. aug. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én is számítok arra, hogy nehéz lesz és éppen ezért szeretném könnyebb tárgyakkal felhúzni az átlagom és pihenésként olyan tárgyakkal is akarok foglalkozni, aminek semmi köze sincsen a kémiához.


Továbbá a minél jobb átlag mellett a továbbtanulás szempontjából fontos nekem, hogy minden félévben biztosan meglegyen legalább 30 kredit. (A mesterképzéshez meg szeretnék pályázni több külföldi ösztöndíjat is)


A mintaterv alapján már az első félévre is van írva 2 kredit értékében szabadon választható tárgy. Szóval valószínűleg akkor egy-kettő még teljesíthető a kötelező követelmények mellett.


Akkor az elején inkább ilyen kémia alapjait átismétlő, vagy a főtantárgyak megértését segítő tárgyat vegyek fel?

2022. aug. 15. 08:49
 6/16 A kérdező kommentje:

#4 nem 6-7-8 tárgyra gondoltam, hanem összesen 6-7-8 kredit értékű szabadon választható tárgyakra.


Tudom, hogy az aláírásért is tenni kell, de még mindig egyszerűbb mint az egész féléves anyagból egyben levizsgázni.


A kredit túllépés nem csak akkor van, ha egy alapból 180 kredites szakon 198 (110%) felett teljesítesz?

2022. aug. 15. 08:52
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
#5: Igen, jól gondolod, inkább menj biztosra. Az első félévben csak az ajánlott abszolút minimumot vedd fel. A középiskolai kémiához képest az egyetemi kémia óriási nehézségi ugrás fölfelé. Irdatlan nehéz kémiai tárgyak vannak az egyetemen: ott van például az erősen matekos-fizikás fizikai kémia, valamint a rettentően magolós szervetlen és szerves kémia is. Most utánanéztem: az ELTE vegyész mesterszakára idén 26 első helyes jelentkező volt, míg 3 éve a kémia alapszak ugyanott 101 felvett hallgatóval indult el. Ez a két szám önmagában mindent elmond. Attól, hogy valakinek jól ment a kémia középiskolában, az egyetembe még simán beletörhet a bicskája. Az egyetem nem sétagalopp.
2022. aug. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Volt olyan félévem, ahol 29 kredittel konkrétan nem volt sem éjszakám, sem nappalom, de olyan is volt, hogy lazán tudtam teljesíteni 50 kreditet.


Eleve ha ilyen töltelék szabválokról meg az irracionálisan magas kreditértékű szakdolgozatról beszélünk, viszonylag egyszerű egy könnyű 40 kredites félévet összehozni.


De például az alapozó tárgyak vagy olyan kötelezők esetében, amik nem szakmaiak és eleve nem is érdekelnek, azért nehéz a 36 kredit is.

2022. aug. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg aztán attól is függ, hogy az illető egyébként milyen tanuló. Ha valakinek azért kell 36 kredit, mert elbaszta az előző félévet teljesen és ennyi az a kreditösszeg, aminél nem sorolják át, akkor szerintem esélytelen.


Ha valaki egy átlagos félévet 4-es 5-ös eredményekkel zár, akkor neki menni fog azért.

2022. aug. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Most leszek elsőéves, szóval még nincs tapasztalatom a képzéssel.


Úgy általánosságban nagyon könnyen tanulok, és szeretek sokkal többet teljesíteni a szükségesnél.

Például 4 tárgyat (matek, fizika, kémia, biológia) tanultam az utolsó két évben emelt szinten csak azért, mert nagyon untam magamat nélküle.


Attól tartok, hogy csak a kötelező tárgyak felvétele esetén unnám magamat, és időpocsékolásnak tartanám az évet.

2022. aug. 15. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!