Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek a félévente 36...

Szerintetek a félévente 36 kredit soknak számít? Miért?

Figyelt kérdés

Ebből 6-7-8-9 mindig olyan szabadon választható tárgy, amiből csak aláírást kell szerezni vagy évközben kell egy-két feladatot megcsinálni.


Egy természettudományos szakról van szó, ahol szabadon választható tárgyakon keresztül szeretném kiegészíteni az ismereteimet más területekkel is.



2022. aug. 15. 07:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább "undd" magad az első félévben, minthogy túlvállald magad és két szék közt a pad alá ess (nem rosszból, de nem te lennél az első). Ha nagyon ráérsz, bármilyen előadásra bemehetsz passzióból, vagy pl. dolgozhatsz egyetem mellett.
2022. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
A munka szerintem is értelmesebb. Szakmailag meg minden szempontból igazából.
2022. aug. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
#10: Na azt garantálom, hogy unni nem fogod magad. Le leszel terhelve úgy, hogy néha egy kis szabadidőt is nehezen találsz majd. Ha mégis valami többletre vágysz, mindig ott lesz az egyetemi könyvtár, ahol az összes tudásvágyadat kielégítheted. Aki nagy mellénnyel érkezik egy természettudományos szakra, az általában igen gyorsan megtanulja a szerénységet a félzseni egyetemi oktatók körében. Az emelt kémia érettségi nevetséges smafu ahhoz képest, amivel az egyetemen meg kell majd küzdened. Lesznek vizsgáid, amelyeken már pusztán átmenni egy kettessel is komoly intellektuális teljesítményt igényel.
2022. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ajánlom és le is írom, hogyan jártam.

Első évben csak azt vettem fel, amit kellett.

Sokat tanultam, érdekelt is a szak, meg is lett minden, az átlagom is 4 fölött volt.

Utána kitaláltam én is, hogy második éven többet kellene felvenni, mert akkor a harmadik év már milyen laza lesz, lesz több idő a szakdolgozatra stb.


Na, hát ennek az lett a vége, hogy egyrészt elég nehéz kivitelezni az órákat, utána a vizsgákat, tehát kb 2-3 naponta mentem, alig tudtam normálisan felkészülni, a végén már nem is a 38 kredit volt a cél, sőt nem is a 30, hanem hogy a ráépülős tantárgyak meglegyenek.


Pokolba kívántam az egészet.


Ez volt az első szívás, következő félévben jött a meglepi.

PTI-n vagyok és itt nem csak papíron épülnek egymásra a tárgyak, hanem technikailag is, tehát meglehet csinálni kettessel a webprog1-et, mert mákod van és nem kérdez bele a tanár az adott témakörbe, de hogy a webprog2-nek a felét nem fogod érteni, az szinte biztos.

Szal kezdhettém azzal, hogy a hiányosságokat pótoltam, aztán kezdhettém neki végre az aktuális tantárgynak.

Másrészt volt olyan tantárgyam, ami elment(adatbázis 1) és hiába nem épült rá papíron a másik (webprog2), de része volt, mert a webprog2-n már tudni kell az adatbázist is illeszteni a weboldaba, szal onnantól kezdve kezdett el igazán egyre jobban elönteni a szar.


Természetesen csúsztam másfél évet, aki meg követte a tantervet, jól járt és ilyenekbe már ne is menjünk bele, hogy akikkel klikket alkottam és együtt tanultam, abból a körből is kiestem és új embereket kellett kerítenem.



Jól gondold meg!

2022. aug. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Milyen ttk szakon vannak 8 kredites tárgyak? Nekünk a fizikai kémia és a szerves kémia is csak 6 kreditesek voltak, pedig azok pycsa nehezek...
2022. szept. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Amúgy az elején sok a 36 kredit, a vége felé nem amikor túl vagy az alapozó tárgyakon és már csak olyanokat veszel fel amik érdekelnek, mert kötelező alig marad.
2022. szept. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!