Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyi kredit szükséges...

Mennyi kredit szükséges félévente az állami támogatáshoz egyetemen?

Figyelt kérdés
Eddig úgy tudtam, hogy fél évente 30-at kell, most viszont azt mondták, hogy elég 18-at elérni. Nekem a kötelező tárgyakkal pont 29 kreditem van, szóval nem vagyok biztos benne, hogy leadhatom-e a szabadon választott 2 kredites tárgyamat, vagy nem.

2017. szept. 3. 10:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Két félévre kell 30/36, ez változó. Egy félévre szokták mondani a 18-at.
2017. szept. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

30 kredit az ajánlott, mert ha megnézel egy 6 féléves képzést, ahol 180 kreditet kell összegyűjteni, akkor átlagba 30 kredit jön ki egy félévre. Plusz a korrigált kreditindex is 30-al oszt. Ez úgymond az ideális.

Az állami támogatás megtartásához, ahogy tudom 36 kredit kell 2 félév alatt (így jön ki a 18 kredit, amit írsz).

2017. szept. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!