Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan találjam meg, hogy...

Hogyan találjam meg, hogy milyen tantárgyakat kell felvennie?

Figyelt kérdés
A lányomról van szó, igazából már mutatta, de elfelejtettem, viszont ha lehetséges nem akarom ezzel nyaggatni. Sajnos nem igazán tudtam eligazodni az egyetem honlapján. Valami tipp esetleg, hogy milyen menüpont alatt keressek ilyesmit?

2022. aug. 18. 14:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Neptunban tudjátok megnézni. Vagy rakeresel, hogy x egyetem y szak mintatanterv, de nem mindenhol van.
2022. aug. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

A lányod ugye nem bölcsődébe iratkozott be, hanem egyetemre...

Intézze! Vagy majd vizsgázni is te mégy el helyette?

2022. aug. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Oké, sikerült, megvan. Köszi :)

#2 Honnan veszed, hogy ő nem tudja? Azt írtam a kérdésben, hogy már mutatta a listát, szóval elég nyilvánvaló, hogy ő képben van, én meg csak érdeklődöm, de nem szeretném nyaggatni, mert már mutatta. Szimplán kíváncsi voltam, ennyi. :) Komolyan, pofám leszakad, hogy már nem lehet ebben a kategóriában sem kérdezni úgy, hogy ne kapjon az ember irreleváns kioktatást. :D

2022. aug. 18. 14:49
 4/7 anonim ***** válasza:
62%

Akkor sem normális, hogy ennyire érdeklődsz a konkrét tárgyai iránt. Felnőtt ember, ő jár majd egyetemre, nem te! Amúgy minden egyetem honlapjának felépítése egyedi. Nálunk pl. a Tanulmányi Osztály menüpont alatt lenne egy Mintatantervek fül alatt, ez téged egyáltalán nem biztos, hogy kisegít. De ez már akkor sem az általános iskola, és szerintem te is érzed, milyen gáz ez, különben egyenesen megkérdeznéd a lányodat.

Az én anyám sem semmi, de idáig sosem ment el.

2022. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Meddig nem ment el, hogy érdeklődjön? Jézusom... Felénk azért szokás a gyerekkel beszélgetni arról, hogy mi van vele a mindennapokban, kortól függetlenül... Ez meg azért bőven hétköznapi téma. Én csak azt éreztem kellemetlennek, hogy feledékeny vagyok, meg, hogy nehezen igazodom el a honlapon, nem azt, hogy érdekel mi van vele. Nem kell úgy nekem esni, mintha minimum azt írtam volna, hogy hogyan szólhatnék bele, hogy milyen tárgyakat vesz fel, vagy bármi ilyesmit. :D
2022. aug. 18. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy van, hogy a weboldalon van egy olyan fül, hogy "oktatás". Arra rámész, és ott leugranak a különböző szakok. Rákattintasz az egyik szakra, ahol látsz egy leírást, hogy hány félévből áll, stb, és akkor ott van egy ilyen opció a leírásban, hogy "A képzés tanterve ide kattintva érhető el."


De esetleg azt is megpróbálhatod, hogy google-be beírod az egyetem és a kar nevét, és odaírod, hogy tanterv. Szóval pl. PTE KTK tanterv.

2022. aug. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is vettem fel a lányomnak, sőt a barátnőjének is tárgyakat, mert munka miatt nem volt megoldható másként. Nincs ebben semmi,az elején egyébként eléggé el van vesz az egyetemisták jó része én úgy tapasztaltam a lányom évfolyamán.
2022. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!