Megéri előre tanulni?

Figyelt kérdés

Megéri egyetemistaként előre tanulni? Szokott valaki ilyet csinálni? Ha igen, milyen szakon?


(Nem most kezdem majd az egyetemet)



2022. aug. 20. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, gyógyszerész hallgatóként, segített hogy ne menjek idegileg tönkre
2022. aug. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

meg sem próbáltam

élvezd a halogatást amíg tudod

ha az utolsó két hétben le lehet hozni mindent, minek törnéd össze magad?

2022. aug. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a cél nem az hogy előre tanulj, hanem az hogy az alapok biztosak legyenek.

Pl ha infóra mész akkor legyen szolid matek tudásod esetleg ismerkedj meg az alapokkal.


Ha kémia mondjuk akkor amit középsuliba tanulsz azt a tudást erősítsed jobban meg.


De ugyanez bármelyik másik szakra is igaz

2022. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Nem most kezdem az egyetemet, már egyetemista vagyok. Tehát nem az alapok elsajátítása a kérdés, hanem hogy érdemes e a következő féléves tantárgyak közül valamelyiket elkezdeni tanulgatni.
2022. aug. 20. 16:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy nem, de éppen én is ma kezdtem el. Nem előre tanulni, hanem hiányosságokat pótolni. Megnéztem, milyen órák jönnek most, és a bemeneti tárgyaikat ismétlem, pótolgatom. (Utolsó éves mesterszakos leszek.)
2022. aug. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
41%

"érdemes e a következő féléves tantárgyak közül valamelyiket elkezdeni tanulgatni"

Hát, nem tudom, mi soha nem tudtuk előre a pontos követelményeket. Persze, biztos ki lehetett volna deríteni felsőbb évesektől, de ennyire senkit nem érdekelt. Ha a félév elején megkapod, miből lesz a számonkérés, akkor lehet, hogy érdemes pl. elkezdeni olvasni a kötelezőket, szakirodalmazni a beadandókhoz, stb. De nem nyáron, és főleg nem addig, ameddig azt sem tudod pontosan, hogy mi hogyan lesz. Én halogatós típus vagyok, úgyhogy néha jól jött volna, ha a szorgalmi időszakban aktívabb vagyok, de azért annak sincs értelme, hogy most nekiállj tanulni a vizsgára, mert addig még százszor elfelejted (én legalábbis bőven elfelejtettem volna 3-4 hónap alatt). Esetleg nézd át a korábbi, kapcsolódó tárgyakat, ha unatkozol, ahogy az ötös is írta. De én inkább kihasználnám ezt a maradék pár hetet a nyárból, úgyis mindjárt kezdődik a suli.

2022. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Idén végeztem alapszakon, én nem csináltam ilyet, soha nem tudtam előre, mi kellhet majd (nem voltak több féléven át tartó tárgyaim).

Egyszer csináltam azt őszi és tavaszi félév között, ahol kivételesen 2féléves tárgy volt (és 1 db tankönyv hozzá), hogy elkezdtem elolvasni és kijegyzetelni a második félévhez tartozó anyagokat, ez be is jött.

Ha ennyire biztos vagy a dolgodban, érdemes lehet, vagy az #1 által vázolt esetben, egyébként szerintem felesleges. Sokszor nem is érvényes infók vannak fent Neptunban pl a számonkérés módjáról vagy a kötelezőkről.

2022. aug. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pénzügy számvitelen én előre tanultam most kicsit nyáron, főleg azért hogy ne felejtsek el mindent, és hogy ne is menjek majd tönkre idegileg.
2022. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!