Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyarból vagy angolból...

Magyarból vagy angolból könnyebb az emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Milyen típusú feladatok vannak általában a két tárgyból írásbelin és szóbelin? Mennyire nehezek? Mennyit kell rá tanulni?

2022. aug. 23. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A korábbi feladatsorokat megtalálod itt mindkét szinten:

[link]

Ez alapján el tudod dönteni, hogy a te számodra melyik a nehezebb.

2022. aug. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Ha tudsz angolul akkor az angol. Magyar az egyik legnehezebb érettségi mert nagyon szubjektív, sok múlik a tanár véleményén. És olvasottság kell hozzá.
2022. aug. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvi emeltek a legtöbbek szerint a könnyebb emeltek közé tartoznak, ha lehet ilyet mondani. B2-es nyelvvizsga szintjén vannak, úgyhogy aki középszinten beszél angolul, az simán megírja jól.

A magyarról viszont elég másfajta vélemények keringenek. Azon túl, hogy sokat kell rá tanulni, olvasottságot igényel, és nagyon szubjektív a javítása, úgyhogy minden évben vannak, akik itt GYK-n is panaszkodnak miatta (keress rá, rengeteg vélemény van róla). A mi évfolyamunkon volt humán osztály, onnan egy ember volt elég bátor hozzá, hogy bevállalja (a többi osztályból természetesen senki). Neki jól is sikerült, de ez volt lényegében a hobbija, rengeteg klasszikust olvasott, és mindenféle versenyre járt. A többiek sem voltak hülyék, egy kimondottan jó gimnáziumba jártam, de még a tanárok is szidták a magyar emeltet, úgyhogy mindenki inkább valami mást választott.

Persze, minden tök szubjektív, és lehet, hogy te vagy a kivétel, akinek jobban menne egy magyar emelt. Tényleg nézd meg a korábbi évek feladatsorait. De általánosságban azért elmondható, hogy az emberek többsége sokkal könnyebben megírna jól egy nyelvi emeltet, mint a magyart.

2022. aug. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp az angol a könnyebb. Angol érettségin nem kell angol irodalomból vizsgáznod, mert csak nyelvi vizsga. A magyar nem csak nyelvi, hanem műveltségi vizsga.
2022. aug. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
47%
Egyértelműen az angol. Angolt tudsz fejleszteni, ha jól megy amúgy és magabiztosan olvasással, youtube segítségével, filmmel, stb., és van egy csomó nyelvtanos könyv is, akinek jó alapja van, annak korlátlanok a lehetőségei a fejlődésre. Magyarból viszont nem úgy van, hogy 1, esetleg 2 év alatt felkészülsz, mindenféle kötelező olvasmányt jól kell ismerni, ajánlottakat is érdemes, rengeteg egyéb klasszikust kell ismerni, és ezeket nem rövidített olvasónaplók szintjén a netről. Emellett tudtommal verset is kell ott elemezni, én személy szerint a versek miatt nem választottam még régen az emelt magyart azontúl, hogy borzasztóan szubjektív, mert bár imádtam a prózai műveket, de nem voltam egy lírakedvelő. Számomra egy versnek legtöbbször nem volt olyan "tartalma" (mondanivalója), mint egy regénynek. Ma már jobban látom a szépségüket, de nekem a versek sosem fognak tudni olyan szórakoztatási élményt nyújtani, mint a regények.
2022. aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!