Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen középsuliba menjek ha...

Milyen középsuliba menjek ha szó szerint SEMMI nem érdekel?

Figyelt kérdés
elég nagy pácban vagyok középsuli választás terén. Jó jegyeim vannak 4es 5ös tanuló vagyok szóba jött a gimnázium de a szüleim nem engednek kollégiumba, a közeli gimnáziumok közül egyik sem szimpatikus. Szakképzés terén szintén nincsen semmi ami érdekelne, a belsőépítészet terén gondolkodtam de szüleim szerint az "túl matekos". Bárki bármi féle tanácsot tudna adni?

2022. aug. 23. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Hmm... szerintem a legjobb ha autószerelést vagy klímaszerelést víz-gáz stb.

választasz.

Ha nem érdekel semmi akkor nem mindegy? Végezz el amennyit csak tudsz.

2022. aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
86%

A semelyikbe menjél és ott semmit se tanulj a tanított semmiből. :)


Komolyra fordítva egyébként vannak szakma listák amit át tudsz nézegetni. Nézd végig konkrétan az összeset. Azt is vedd bele, hogy mennyire lehet vele elhelyezkedni, mert legyen rá állásod is. Nézd meg a hiányszakmák keresést is. Mert - most nem írok fölösleges szakmát - de lámpagyújtogató szakra elég kevés álláshirdetés szokott lenni.

2022. aug. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Ebben a korban teljesen normális, hogy fogalmad sincs, mit akarsz kezdeni magaddal. Elég nagy baromság, hogy 14-15 évesen el kéne tudnod dönteni, hogy mivel akarsz majd felnőttként foglalkozni.

Menj olyanba, ahol tudsz érettségizni is, még ha nem is gimnázium. Így ezt az utat is "levéded", ha később ilyen irányba gondolkoznál. Ha meg mégsem, azzal sem vesztettél semmit. Az is lehet szempont, hogy mennyire lehet majd vele elhelyezkedni, de ebből a szempontból a túl népszerű szakok sem feltétlen jók, mert mire elvégzed, tele lesz a munkaerőpiac pályakezdőkkel.


Amúgy nincs köze a kérdéshez, de ez a "nem engednek kollégiumba" nem túl jó hozzáállás a szüleid részéről. Igen, történnek dolgok a koliban, de közben meg egy csomót önállósodsz, ami nagyon jól tud jönni ebben az életkorban. Mondjuk nem hiszem, hogy meg tudod őket győzni erről, én se tudtam anno, sőt igazából egyetemnél sem, csak ott már nem kellett a beleegyezésük :DD

2022. aug. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lázadj fel az ostoba szüleid ellen, mert hülyeségeket beszélnek. Mi a fene az, hogy "túl matekos"? Téged eleve lehúznak, és valamilyen szolgasorba szánnak? (?)


Mindenképpen gimnáziumba menj. Mi az, hogy "egyik sem szimpatikus"? Kérdezősködj utána meg egy kicsit, és célozd meg azt, amelyikbe van esélyed bejutni. Ne tedd tönkre az életedet egy senkiházi szakközépiskolával, ahol egy életre elvágod magadat a jó karrier-lehetőségektől. A szakközépben gyenge az oktatás, ostobábbak a diákok, egyszerűen kinyírod magadat.


A szüleid butaságaira ne hallgass, nincs olyan, hogy "túl matekos szak". Maximum nekik túl matekos, mert nem sikerült az életük, és téged is próbálnak lehúzni.


Bocs ha kegyetlen voltam, de a mocsár lehúzza az embert, és a te korodban kell elkezdeni keményen küzdeni azért, hogy neked, gyerekeidnek és unokáidnak jobb életetek legyen.

2022. aug. 24. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass a szüleidre, azt választ ami neked szimpatikus. Egyébként középiskolai kollégiumban mèg állandóan van felügyelet,nevelők, tanulószoba, szóval semmilyen veszély nem leselkedik ott rád.
2022. aug. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!