Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen feltételekkel milyen...

Ilyen feltételekkel milyen hiányszakmák vannak az országban?

Figyelt kérdés

Magyarországon milyen hiányszakmák vannak? Hol érdemes dolgozni, milyen végzettséget érdemes szerezni ha valaki olyan területen szeretne dolgozni ahol megbecsülik a munkáját, tényleg hasznosnak érezheti magát olyan értelemben, hogy nincs olyan szakember minden második bokorban és tehermentesítheti a munkájával a kollegákat? Van olyan munkahely, olyan szakterület ahol már az is számít ha plusz egy ember ott dolgozik, mert annyira kevesen vannak? Ahol emellett tényleg értékelik is a munkáját?

Nekem már van végzettségem és jelenleg sem vagyok munkanélküli, de nem olyan végzettségem van, ami annyira hiányszakma lenne, inkább ellenkezőleg. El lehet helyezkedni és valahol tényleg kell a munkaerő, de inkább sok van belőle mint kevés.

Nem azért teszem fel a kérdést, mert most azonnal váltanék valahova, csak tájékozódok. Viszonylag fiatal vagyok szóval ha valamire szeretnék váltani vagy más végzettséget szerezni, hogy biztosabb lábakon álljak, akkor még lenne időm.

Vannak olyan hiányszakmák, amikhez diploma vagy OKJ kell? A fizikai munka és a szerelői munka nem nekem való, nem az én világom, de ha egyetemen kell tanulni érte vagy OKJ-n elméleti vagy más gyakorlati dolgokat, ami nem fizikai munka és nem szerelés, akkor arról írhattok.



2022. aug. 27. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze, például tanár, tanító, óvodapedagógus vagy eü-n belül majdnem bármi. Ezek hiányszakmák, bármikor felvesznek.
2022. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

1.


Igen, hiányszakmák, viszont napi megélhetési gondjaid lesznek, az is garantált.

2022. aug. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hiányszakma 2 okból születik:

1. azért nem csinálja senki, mert éhenhalós (tanár, ápoló, óvónő, szoc.munkás, stb.)

2. azért nem csinálja sok ember, mert rohadt sokat kell érte tanulni, hogy megfelelő szinten legyél (programozó megfelelő tudással, data scientist, agysebész etc.).


Hasznos akarsz lenni, ez szép, de ha enni is szeretnél, akkor az egyetemi szakokat nézegesd, IT, orvosi, egyes mérnöki irányokban!

2022. aug. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szakmunkásnak ne menj! Borzasztó rossz munka az összes.
2022. aug. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!