Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért lehet ez velem, hogy...?

Miért lehet ez velem, hogy...?

Figyelt kérdés

Meg tanulok valamit a suliba ami kell egy dolgozathoz vagy témazáróhoz és aztán fél év múlva elfelejtem? Pl anya kérdezi hogy mikor volt a tatár járás, mondom nem tudom, emlékszem hogy tanultam, de nem tudom mikor volt.

Vajon miért lehet ez hogy ilyen gyorsan elfelejtek mindent?



2022. aug. 28. 16:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

- Egyrészt, bár az agyunk mindent rögzít, de az új információk térnyerése miatt a régebbi információk elhalványulnak. Agyunk szelektál. Ha mindenre emlékeznénk, túlterhelté válna az idegrendszerünk.

- Másrészt, nem magolni kell, hanem a jellemzők között keresni kell a kapcsolatokat és ezeket a kapcsolatokat az agyunkban rendszerbe kell foglalni, így könnyebbé fog válni az előhívás.

- Harmadrészt lehet lelki oldala is. Ha nem hiszed, nem akarod, nem szereted igazán azt, amit megakarsz jegyezni, nehéz lesz az előhívás a későbbiekben.

2022. aug. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
Amit az ember nem használ, azt elfelejti. Ez normális dolog. Nem kell mindenből napra, évre pontosan emlékezni, elég ha nagyságrendileg képben vagy (szóval az nem gáz, ha nem jut eszedbe pontosan mikor volt a tatárjárás, de az gáz, ha középkor helyett arra saccolod hogy 200 éve volt).
2022. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az évszámok fontosak, de valahogy mindig elfelejtem vagy keverem, ami ciki, és én most lesz 12-es így nem tudom hogy fog sikerülni az éretségi
2022. aug. 28. 17:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Én rögtön a vizsgák után elfelejtettem mindent, mégis lediplomáztam, ha ez megnyugtat.

De komolyan válaszolva: próbáld meg a spaced repetition-t. Ilyen pl. az Anki app, ha jól tudom, androidos telefonokon ingyenes, egyébként a számítógépes ingyenes szoftvert ajánlom. Ez egy bizonyítottan sikeres módszer pont az ilyen ‘feledékenyeknek’, mint én is. Egyre hosszabb időközönként újra és újra feljönnek a kérdések, így a hosszútávú memóriába téve. Javaslom, hogy készítsd el a saját kártyáid, így közben is tanulsz.

Továbbá javaslom, hogy próbáld meg kontextusba helyezni az eseményeket és megérteni, hogy mi miért történt, milyen más folyamatok zajlottak közben a világban. Ehhez használhatod Harari Sapiens c. könyvét vagy a nagyobb lélegzetvételű Norman Davies Európa története c. könyvét. Mindkettőt le tudod tölteni, ha nem megy, szólj. Sok sikert.

2022. aug. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!