Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire releváns a hype az...

Mennyire releváns a hype az érettségi körül? Tényleg ennyire fontos szegmense az életnek?

Figyelt kérdés
Illetve érdemes-e energiát belefektetni egy komolyabb egyetem eléréséhez, vagy az elhelyezkedéshez bőven elég egy középszintű teljesítmény nyújtása, ami mellett még élvezni is tudom a gimis éveimet?

2022. aug. 29. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyi energiát kell beletenni, ami elég ahhoz, hogy elérd a következő lépcsőfokot.

Ha mondjuk ~440 pont kell a választott egyetemi szakhoz, nem mész semmire 320 ponttal.

Ha szakmát akarsz tanulni, akkor meg teljesen mindegy, elég a kettes érettségi is.


3 éve érettségiztem, elég sok pontot szedtem össze, de azt kell mondjam, sok dolog nem érte meg. Esetemben pl semmire nem mentem/megyek azzal, hogy küzdöttem az ötösért kémiából, mert az életben nem tudom használni a metanol képletét, egyébként meg sehova nem kellett a kémiajegy.

Szóval ha van már egy körülbelüli irány, akkor arra kell fókuszálni, a többit lehet lazábban venni. Még annyi, hogy az én osztályomban többen voltak, akik 1-2, de akár 3,5 év után gondolták meg magukat, és akkor küzdhettek a másik faktért, a jó jegyekért a korábban utált tantárgyból stb. Ezért mondjuk érdemes nem kettest belőni azokból, amik gimi elején nem érdekelnek, hanem egy stabil 4es szintet hozni, hogy ha meggondolod magad, ne a nulláról kelljen felépíteni.

2022. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az érettségi szerintem egy szakmunkás esetén is szükséges. Ma olyan az érettségi mint régen a 8 általános végzettség.
2022. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen hájpról beszélsz. Az érettségi mindig is az emberi élet egy fontos mérföldköve volt az elmúlt 170 évben (1851-ben vezették be nálunk is a sógorok). Természetesen fontos a jó érettségi, ha jó egyetemre akarsz kerülni.
2022. aug. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Nincs már akkora értéke, mint volt régen, de sok helyre szükséges, bizonyos helyeken pedig előnyt jelent (több pénz jár, mintha 8 általánosod lenne). De az érettségi nem feltétlenül szükséges ahhoz, hogy sikeres legyél; egy jó szakmához nem kell az érettségi, és akár többet is kereshetsz, mint egy diplomás (ha meg celebkedni akarsz, kifejezetten előny, ha csak 8 általánosod van).


Abból a szempontból túl van hype-olva, hogy „húdenehéz, mindenki megbukik rajta, aki nem tanul annyit, hogy véreset hugyozzon”, mert a 2-est bármilyen tárgyból röhögve el lehet érni.

2022. aug. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Egy jó szakmához ma már kell érettségi.

Továbbá nem tanulhat tovább egyetemen, ha nincs. Ezt később nehezebb megcsinálni, és pénzbe is kerül, nem is kevésbe.

2022. aug. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
32%
Azért a neve az érettségi, mert a modern kor beavatási szertartása. Régen az indiánok kiküldték a fiatalokat az erdőbe pár napra túlélni. Manapság ilyen az érettségi. Igen, a kettest elég könnyű elérni, de azért 1 hétig írni az írásbeliket, utána meg a szóbeli elég kemény lelki, szellemi megterhelés. És igen, illik izgulni miatta.
2022. aug. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Aki lepontozta a #4 válaszomat, megosztaná velem, hogy mégis mivel nem ért egyet? ...
2022. aug. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szakra szeretnél majd menni. Ha mondjuk orvosi, gazdasági, pszichológia, fogorvosi...akkor komolyan kell venni mert csak nagyon jó érettségikkel lehet bejutni.

Ha mérnöki vagy természettudomány érdekel, oda vidéki egyetemeken semmi pontokkal simán felvesznek. Persze ez nem jelenti azt, hogy gyengébb lenne a képzés, szimplán csak kevesebb a jelentkező. Később pedig nem fog számítani, hogy Pesten szerezted a diplomádat vagy sem.


Én kiélvetem a gimit, buliztam, pasiztam, nem vittem túlzásba a tanulást. Simán felvettek természettudományi szakra. Jobb is, hogy nem most bulizom szét magam, hanem már megvolt ez az időszak.

2022. aug. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!