Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy egyetemi tananyag, vizsga...

Egy egyetemi tananyag, vizsga sokkal nehezebb egy emelt érettséginél?

Figyelt kérdés
Úgy általánosságban, mondjuk földrajz szakon. Nézem a tananyagot, ami a mintatervben van, de nem tűnik sokkal nehezebbnek az emelt érettségiknél, talán mennyiségében, részletességében nehezebb, sok a szakszó. Ok, ez "csak" első félévem, de elég sok minden visszaköszön.
2022. aug. 28. 02:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg nyilván tiszta az is, hogy ami emelten 60%-tól 5-ös, az egyetemen a legjobb esetben is csak 2-es.
2022. aug. 28. 02:44
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Most vonatkoztassunk el az osztályzástól. Ha tudod az anyagot, akkor sikerül a vizsga, de ha nem tudod, akkor nem fog összejönni. Ezen felül ha még tudsz extrákat is produkálni magadból, akkor produkálásonként egy-egy érdemjegyet javítasz. Ehhez képest egy érettségi sehol nincsen, de nem feltétlenül nehéz.
2022. aug. 28. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a matek vizsgám és az egyik szakmai vizsgám volt a legnehezebb,amit csináltam.Régebben tettem emelt matekot és fizikát,de a mostani vizsgáim sokkal nehezebbek voltak.Éppen alig mentem át.A bukási ráta vhol 80% körül volt
2022. aug. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

> mennyiségében, részletességében nehezebb


Hát ez az.

2022. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Sokmindentől függ.


Az egyetemi vizsgában az a jó általában (az én szakomon legalábbis így van), hogy vagy vannak elég konkrét tételek vagy van egy elég konkrét tananyag, amire rá lehet mondani, hogy "na, azt kell megtanulni és ha azt tudod teljesen, akkor ötös". Emelt érettségin viszont csak témakörök vannak és ezer tankönyv, ami közül választhatsz, hogy melyikből készülsz fel. Nekem az nem tetszett nagyon ebben a rendszerben, hogy nem volt rendesen behatárolva, mit kellene tudnom ahhoz, hogy megkapjam a maximális pontot. Ez volt a legnagyobb stresszfaktor.


Az is jobb szerintem egy egyetemi vizsgában, hogy hamarabb lezajlik. Általában egy nap alatt megvan, vagy csak egy írásbeli vagy csak egy szóbeli vagy írsz reggel egy írásbeli "beugrót" és ha az elég jó, mész szóbelizni... Szóval egy nap alatt letolod és nem 2 hétig még azon pörögsz meg stresszelsz.


Az is szintén jobb szerintem, hogy ha nem sikerül, akkor van még legalább egy dobásod és nem történik semmi, ha elsőre nem jön össze. Érettségin meg legalább fél év, mire újra mehetsz, nem is te választod meg az időpontot, hogy a 3-4 közül melyikre mész ráadásul, és mocsokdrága újraérettségizni (valami 40 ezer forint emelt szinten asszem), míg az első pótvizsga ingyenes, a második (már ahol engedik, nálunk csak egyszer lehet menni egy félévben) meg párezer forint jellemzően.


Olyan szempontból könnyebb egy emelt érettségi, hogy általában több időre jut kb ugyanakkora anyag. Attól is függ, honnan számoljuk, de ha pl fakultációválasztástól, akkor 2 éved van felkészülni egy emeltre. Egy vizsgára meg fél...


Viszont mivel általában aki érettségizik, nem nagyon volt hasonló vizsgahelyzetben, nincs erre tréningezve úgymond, szóval szerintem mint első nagy vizsga, érződhet nagyon nehéznek vagy nehezebbnek, mint egy átlagos egyetemi vizsga.


Én visszagondolva sokkal nagyobb traumának éltem meg az emelt érettségimet, mint az első vizsgáim egyikét. Pedig szorgalmas, jó tanuló voltam. Volt olyan vizsgám, amin sokat stresszeltem és két hétig tanultam rá gyakorlatilag alvásszünetekkel, de valahogy mégis más volt. Hamarabb lezajlott, talán azért.

2022. aug. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Földtudományis voltam és földrajzból emelteztem. Első félévben nagyrészt csak alapozó kurzusaid vannak, az nem nagy szám. Kémia, matek is gyengusz, a föciseket nem kínozzák annyira ezekkel. A föci egy nem nehéz szak, de emelt érettséginél azért nehezebb. A föcisek a földtudományis tárgyakkol szoktak szívni.
2022. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

En emelt matekot (és franciát) írtam tavaly, a corvinusra járok pénzügyre, ha időben elkezded a tanulást a vizsgákra, és felevek alatt rendesen bejarsz az órákra és figyelsz, akkor az érettségi ezerszer nehezebb volt nekem.


De persze aki orvosira, jogra, mernokire jár ott már eltudom képzelni hogy máshogy van

2022. aug. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%

Az érettségi teljesen más mint egy egyetemi vizsga, nem igazán lehet összehasonlítani.


Az érettségi anyaga sokkal nagyobb, kevésbé átlátható, mint egy egyetemi vizsga anyaga, viszont érettségin egyfajta "látásmódot", "gondolkodásmódot" kérnék inkább számon, nem annyira konkrétumokat,mint általában az egyetemen.


Az érettségin mindegyen egyes pont számít, a cél az hogy minél jobb eredményt érj el, ráadásul kvázi egy próbálkozás lehetőséged van, míg egyetemen általában a kettes a ki tűzött cél és egy félévben legalább 2x próbálkozhatsz. Egyetemen még a legeslegstréberebbek sem arra mennek, hogy maximális pontszámuk legyen, mert kB lehetetlen.

Egy egyetemi vizsgán kettest összehozni egy fél év anyagából meg nyilván könnyebb, mint maximális pontszámot érettségin 4 év anyagából.

2022. szept. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!