Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a doktori cím...

Mit gondoltok a doktori cím viseléséről?

Figyelt kérdés

Múltból velünk ragadt felesleges hagyomány, vagy megérdemelt munka eredménye?

Megkülönböztethetjük a foglalkozásdoktori (orvos, fogorvos, állatorvos, jogász, gyógyszerész, államtudományok) és a tudományos (PhD) címeket is.

Az én véleményem: munkával kapcsolatos vagy hivatalos szituációkban teljesen rendben van (hiszen ez a hivatalos neve), magánéletben viszont a hideg kiráz tőle (Dr-ként mutatkozik be, esküvői kártyán Dr van stb.). Nem az irigység beszél belőlem...


2022. aug. 30. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha valaki megdolgozott érte, úgy érzi, az erőfeszítései hozzátesznek valamit a személyiségéhez, nyugodtan viselje, amikor jól esik neki.
2022. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, hogy a magánéletben furcsa használni. Szüleim doktorok. anyu jogász, apu Phd doktor, de csak munkában használják.

Az idősebbeknél jelent szerintem inkább presztízst, ugye régebben csak kevesen mentek egyetemre és még kevesebben szerezték meg ezt a fokozatot. Nagyim a mai napig úgy veszi fel a telefont ismeretlen hívás esetén, hogy Dr. X. Bár ő tényleg keményen megküzdött azzal, hogy megszerezze a címet.

2022. aug. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy le van írva egy esküvői kártyára, a postaládájára vagy a kaputelefonjára, pont nem érdekel. A facebookon, vagy az email-címbe rakott dr.-t mondjuk röhejesnek tartom, de alapvetően nincs bajom azzal, ha valaki írásban használja.

Szóban már számomra gázabb. Akár egy magánéleti beszélgetésben, de ugyanígy, ha az ügyvéd Dr. Gipsz Jakabkét veszi fel a telefont, vagy az egyetemi oktató az első óráján Dr. XY-ként mutatkozik be.

2022. aug. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
PhD-m van. Ha hivatalos levelet írok, akkor szoktam használni a doktori címet, mert a nevem része - a magánéletben, pláne a Facebook oldalamon nem. Aki használja, lelke rajta, nyilván megdolgozott érte. Nekem valahogy nincs meg az "érzés" hozzá: a saját szűkebb szakterületem is nagyon szerteágazó, ott sem tudok mindent, hát még az a sok egyéb terület, ami érdekel. Inkább érzem magam örök diáknak.
2022. aug. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
PhD-m van nekem is. Nem használom sehol, csak a céges intraneten és céges aláírásomban (német cég és ennek itt rangja van), illetve ha hivatalos helyre kell mennem (adóhivatal stb.) mert ez nyújt egyfajta előnyt, főleg külföldiként. De sehol máshol nem használom, személyimben sincs benne (mert nem vagyok hajlandó honosíttatni).
2022. aug. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!