Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Neptunba valaki jártas?

Neptunba valaki jártas?

Figyelt kérdés

Megváltozott a lakcímem és a régi lakcímemet módosítottam az újra. Kb mennyi idő mire elfogadják? Fájlt nem tudtam róla feltölteni ezért a dokumentumokba töltottem fel kérvényként a lakcímről a képet.

A másik kérdés hogy ha tavalyról van nek azonosítóm és új diákot kérvényezek új lakcím módosítás címszó alatt akkor ugye nem kell megint az okmányirodába mennem és használhatom a régi nek számomat?


2022. szept. 3. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármennyi idő lehet, 1 naptól 1 hónapig. Normális helyeken azért 1-2 hét alatt megvan.

A NEK azonosítón nincs rajta a lakcímed, szóval az teljesen mindegy. Viszont a Neptunban már a jó lakcímnek kell szerepelnie, hiszen az ügyintéző majd az alapján állítja össze a kérelmet. (A diákon szerepel a lakcímed).

Tehát ha a Neptun szerint te Kisvárdán élsz, de amúgy már Nyíregyházán, akkor a diákigényléssel várj addig, amíg a Neptunban is Nyíregyháza lesz. Viszont új NEK-et nem kell igényelned.

2022. szept. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És addig nem is jelölhetem be azt,hogy aktív lesz a félévem? Csak mert 9.-e a határidő..
2022. szept. 4. 04:44
 3/3 anonim ***** válasza:
A félévedet mindenképpen aktiváld, annak se a lakcímedhez, se a diákhoz nincs köze, viszont nagyon fontos, mert utólag nem, vagy csak pénzért lehet.
2022. szept. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!