Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik ez a diákmatric...

Hogyan működik ez a diákmatrica? Még kaphatok?

Figyelt kérdés
Ma megkérdezték a buszon, hogy hol a diákomról a matrica és azóta is értetlenül állok a dolog előtt, mert nekem senki nem szólt soha az iskolában, hogy ilyenre lenne szükségem, hogy érvényes legyen az igazolvány. Természetesen utána olvastam és tényleg döbbenet, hogy soha nem szóltak ilyenről és az is, hogy máshonnan nem jutott hozzám ez az információ. A lényeg a lényeg, hogy szerintetek még kaphatok ilyet? Sokat szoktam utazni és természetesen szeretném elkerülni, hogy megbüntessenek.

2022. szept. 4. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy kaphatsz. Középiskolában évente kell rá új matrica, egyetemen félévente. Az iskolában érdeklődj. Nekünk anno a titkárságra kellett bemenni a matricáért.
2022. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen iskola? (Amúgy mindig is kötelező volt a matrica.)
2022. szept. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Van esetleg ennek határideje, hogy meddig lehet kapni vagy ezt egész évben kérhetem?
2022. szept. 4. 21:37
 4/10 A kérdező kommentje:
Gimnáziumba járok.
2022. szept. 4. 21:37
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a titkárságra minél hamarabb. (A te érdekedben.)
2022. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Októberig feltétlenül kérj
2022. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! A Te válaszodat is köszönöm! Szerinted van akadálya annak, hogy adjanak?
2022. szept. 4. 23:12
 8/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Pl közölhetik hogy most nem tudnak mert esetleg az idősebbeknek jobban kell de ha nem tudnak adni és most szeptemberben tegyük fel az ellenőr tömegközlekedésen kéri a diákodat és nincs rajta a matrica akkor kérhetsz a suliban egy határozatot is hogy neked mikortól kell matrica és felmutathatod azt is az ellenőrnek. De szerintem nem lesz semmi baj, be mész a titkárságra megmondod miért mentél és tesznek rá neked matricát a 2022-2023as tanévre
2022. szept. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk anno 16 eves kortol volt kotelezo a matrica, de meg lehet nem tudnak adni neked kerdezo mert sose jott meg meg mar az elso napon
2022. szept. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
nem kell matrica annak a tanévnek a végéig, amelyikben betöltöd a 16. évedet (tehát amíg tanköteles vagy). Utána a titkárságon tudnak adni
2022. szept. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!