Milyen koliban lakni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és most fogok életemben először koliban lakni. Pontosan milyen is a kolis élet? Általában mennyire nehéz az elején megszokni, hogy másokkal, "idegenekkel" laksz együtt?


Annyit tudok már, hogy kettő felsőbb éves hallgatóval fogok egy szobában lakni.


Nagyon megköszönném, ha esetleg írnátok még néhány ilyen alap dolgot, amit nem árt tudni vagy esetleg jól jöhet. Illetve én szeretek általában egy kicsit egyedül lenni. Otthon is általában mindig visszahúzódok a szobámba néhány órára. Ugye ez ilyen helyen teljesen lehetetlen, nem? Mármint szinte mindig lesz valahol valaki.



2022. szept. 5. 15:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Én nehezen (és nem is sokáig bírtam), mert borzasztóan hiányzott a privát szféra. Szerencsére beütött az online oktatás, így nem is kellett 3 hónapnál tovább maradni.

Emellett viszont rengeteg ember van, aki szereti, főleg a szociálisabbak. Egy átlag koliban nagyon laza kapcsolatok vannak, simán át lehet csoszogni egymáshoz papucsban este 11kor, bármikor lehet találni embert közös kajára/bulira/tanulásra/beszélgetésre. A felsőbbévesek annyiból jók, hogy ha egy szakon vagytok, értékes információkat adhatnak át oktatókról, tárgyakról.

Egyedüllétről maximum akkor lehet szó, ha egyedül maradsz bent hétvégén, vagy ha akkor van lyukasórád, amikor a szobatársaidnak nincs.

Jól jöhet néhány konyhai eszköz (lábas, tányér, bögre, mikródoboz, fakanál, evőeszközök), takarítócuccok, és kis elsősegély csomag fájdalom/lázcsillapítóval, vitaminokkal, ilyesmivel, ami ritkán kell, de akkor nagyon.

2022. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!