Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti váltanátok kolit? Szerintet...

Ti váltanátok kolit? Szerintetek milyen koliban jobb lakni?

Figyelt kérdés
Eddig egy olyan koliban laktam, ahol nem volt semmi közösségi élet. Olyan volt, mint egy elhagyatott kórház, még a folyosón is ritkán lehetett embereket látni. Mindenki magára zárta az ajtót, nem volt semmi ismerkedés vagy barátkozás. Nem illet átmenni másokhoz vagy áthívni a barátaidat. Nem is voltak közösségi terek és nem volt semmilyen közösségi program vagy buli. Olyan volt mintha egy átlag társasházban laknál, külön-külön mindenkitől elszigetelve. Max. a szobatársaddal találkoztál, de mi pl. pont midig váltottunk egymás és csak együtt aludtunk. A szaktársaim is mind máshol laktak és a városközpont, az egyetem is messzebb volt. Úgyhogy én borzalmasan untam és tök magányosnak is éreztem magam. Viszont a körülmények jók voltak (felújított és tiszta épület, jól felszerelt szobák, wifi, nem voltak lopások stb.), közlekedés szempontjából is jó volt és a csend, nyugalom is jól jött a tanulásnál. Viszont abszolút nem volt semmi kollégium vagy egyetemista hangulat.
2019. aug. 16. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Én inkább ingáztam, mint koli, mert nem bírtam volna elviselni, ha éjjel nem lehet aludni, meg állandóan van valaki a nyakamon.
2019. aug. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, váltanék. Erre a kolira, amit leírtál :D Nekem a koli arra van, hogy ott aludjak, tanuljak. Mondjuk azt nem értem, hogy azért, mert "nem szokás" vendéget hívni, de amúgy engedélyezett, attól miért ne hívhatnál meg bárkit a koliba.
2019. aug. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az általad leírt koli tökéletes. Vagyis nem tudom, de én már kicsit kinőttem abból, hogy úgy akarjam élni minden egyes napomat/éjszakámat, mintha azok egy-egy gimis osztálykirándulás napjai lennének.
2019. aug. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát én nagyon nem szerettem ott lakni emiatt, engem ez tényleg zavart. Olyan volt, mintha egyedül laktam volna a világ végén és én pont azt vártam a kolitól, hogy majd tök jó élmény lesz, csomó embert megismerhetek. Viszont nagyon nem... Hivatalosan fel szabad vinni bárkit, viszont a gyakorlatban ez úgy működött, hogy kiverték a hisztit, hogy mit gondolsz, hogy lennél képes behozni ide egy idegent, itt emberek laknak, majd meglop stb. Ha bementél egy másik emeletre, akkor már úgy néztek rád, mint a véres rongyra, hogy mit keresel ott. Ehhez képest én nyugodtan felmehettem a barátaimhoz, akik mások kolikban laktak, akár olyankor is, amikor ott volt a szobatársuk és tök jó volt. Ők csomószor összeültek a koliban tanulni, beszélgetni, filmezni stb., csak úgy spontán és tudtak egymásnak segíteni is mindenben, ha éppen kellett. Ha zavarták volna a szobatársakat, akkor is ki tudtak ülni, mert ott voltak közösségi terek is és közösségi programok is voltak. Ehhez képest én meg tök egyedül voltam, ücsörögtem egyedül a szobában és unatkoztam, nem volt kivel beszélgetni, filmezni stb., nem volt soha semmi. Max. előre leszervezett közös programjaim voltak a barátaimmal, de azok is ritkán, mert mindenért fizetni kellett (az egyetemi bulik, programok is tök drágák voltak meg nem is volt mindig kedvük ide menni, oda menni) és a város központ, az egyetem is messzebb volt. Nekik pedig nem került semmibe, hogy 2 perc alatt átcammogjanak az egyik szobába és akkor máris együtt tudtak lenni.
2019. aug. 16. 14:37
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak nem a kecskeméti homokbánya?

Az ugyan ez. Én szerettem, bár én a nyugit szeretem. Fél évente 2 buli ha volt, bár azokat utáltam. A szemben lévő szoba tagjai mindig kirakták a hangfalat a folyosóra és ordítatták a tuctucot. Nekem ez is sok volt, bár én 4 évvel később kezdtem az egyetemet, mint az átlag, szóval én már kibuliztam magam. :)

A másik koli mennyire felszerelt? (ha véletlen tényleg Kecskemétre irányul a kérdés, akkor semmi pénzért nem mennék a másikba).

Jól gondold át, mert vissza nem biztos, hogy vissza tudsz menni.

2019. aug. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!