Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik könnyebb szak?

Szerintetek melyik könnyebb szak?

Figyelt kérdés
Földrajz vagy történelem alapszak?
2022. szept. 8. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a földrajz könnyebb lenne de mindenkinek más lesz könnyebb.
2022. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Emberfüggő. Az a könnyebb, amelyik jobban érdekel.
2022. szept. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azt hallottam, hogy törin brutális mennyiségű szakirodalmat kell elolvasni, az ókor is elég nehéz rész, tele kimondhatatlan nevekkel, amivel még a legjobb törisek is szívnak. Nekem csak középszintű törim, földrajzból emelt.
2022. szept. 8. 13:12
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja, de ez csak az ókor, ráadásul könnyű annak, aki szeret olvasni. Én gyenge voltam történelemből, de poénból az ókori görög előadáson átszenvedtem magam, szóval nem lehetetlen.


Kimondhatatlan nevek meg földrajban bőven vannak.


De nyilván, ha földrajzból emelted van, az egy kicsit jobb kiindulási alap.


Csak ne legyen az, hogy pár év múlva azt kérdezed itt, hogy akkor most mire jó a diplomád. Legyen terved vele.

2022. szept. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik alapszakot sem javaslom. Piac képtelenek, ha nincs további terved velük. A törire van rálátásom, az volt az egyik szakom. Nehéz és nem csak a ókor.Nem elég olvasgatni. Nekünk az ókorból 600 évszám volt vizsgára és ez csak a beugró része volt. A latinnal is szoktak bajok lenni, az 3 féléves tárgy.
2022. szept. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Földrajzon általában a természetföldrajzi rész nem megy az embereknek, szóval aki nagyon ragaszkodik a humán beállítottságához annak az nehezebb.

Ismerek olyan aki otthagyott 3 vagy 4 szakot és most törin van. Ez mendegél neki, bár nem tett le mindent elsőre.

Én a törit könnyebbenek tartom, de ez személyre válogatja.

2022. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!