Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt fizika vagy kémia...

Emelt fizika vagy kémia érettségi a könnyebb, milyen lehetőségeim vannak velük?

Figyelt kérdés

2020. dec. 27. 00:06
1 2
 1/15 anonim válasza:
0%

A harmadik.

Osztályfőnöki.

2020. dec. 27. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Fizika könnyebb.Lehetőségeid az orvositól a mérnökön át a tanárig, röviden összefoglalva.
2020. dec. 27. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Fizika könnyebb, viszont ha orvos szeretnél lenni orvosin több hasznodra válik a kémia. Nem azt mondom, fel lehet zárkózni, sokaknak sikerült, de több tárgy épül rá a kémiára.
2020. dec. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kémia logikusabb, de ez személyfüggő
2020. dec. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a fizika sokkal nehezebb.

Meglepték a válaszok...

2020. dec. 29. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
engem is megleptek
2020. dec. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem függ attól is kinek mire áll rá jobban az agya. Nekem személy szerint a kémia jól megy, a fizikát sosem szerettem. Szerintem ezt reálisan csak az tudja összehasonlítani, aki mindkét tárgyat emelt szinten tanulta.
2020. dec. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Engem is meglepett, hogy a fizikát sokan könnyebbnek tartják.


3-as válaszoló a gyógyszerészetin és a gépészmérnöki szakon gondolkodom.

2020. dec. 30. 00:11
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Gyógyszerészetire a kémiát mondják hasznosabbnak, gépészmérnök inkább a fizikásabb.
2020. dec. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%

Bár nem ez volt a kérdés, de a gépészmérnöki sokkal jobb karriert ad...


Sem a magyar mérnöki, sem a magyar gyógyszerészeti képzések a minőségükről híresek nemzetközileg...

Persze a gyógyszerészek tiltakozni fognak (ha vannak itt), de akkor már a mérnöki szakokat, valamivel többre becsülik.


Valamint ugye nem osztatlan a képzés, már 7 félév után dolgozhatsz és pénzt kereshetsz gépészmérnökként. Többet mint gyógyszerészként a 10 féléves egyetem után... És vagy megcsinálsz valamilyen MSc-t mellé, vagy nem... Ha nem, hát akkor is van rá esélyed, hogy el legyél. Méghozzá elég jó.


Nem azt mondom, hogy az itthoni gépészmérnöki karrier annyira extrém vonzó lenne, mert egy ilyen knorr-bremse kezdő pozíció elég szívás tud lenni és azért nem lehet vele annyira nagyon sokat keresni sem, illúzióid ne legyenek. De pl. egy 300 nettó, az garantált.


Kezdő gyógyszerészként simán lehet, hogy csak valami plázában egy gyógyszertárban kapsz állást, ilyen 190 nettóért... És állhatsz ott 10 órát naponta. És nehéz előre jutni... Nem teljesen igazságos az előrejutási rendszer, nem csak a képességeiden múlik.

Viszont nehezebb külföldön is elhelyezkedni vele... Persze ha meg sikerül, az felér egy lottó ötössel szinte, amennyit keresni fogsz, de az esély sem sokkal nagyobb rá.

2020. dec. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!