Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erdélyben élő már végzett...

Erdélyben élő már végzett diáknak lehetősége érettségizni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Van bármilyen lehetőségem nekem, mint Erdélyben élő Magyar állampolgárnak (18) már Erdélyben megírt, de sikertelen érettségi újraírása helyett Magyarországon elvégezni az érettségit? Órákon át kutattam az interneten, de nem igazán találtam egy konkrét választ. Aki esetleg tudja, leírná részletesen?


Köszönöm!



2022. szept. 9. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha külföldön akarsz érettségizni, mindegy, hogy most végzel vagy már végeztél az iskolával.

Kell válasz egy iskolát, s mivel külföldi vagy, fizetned is kell érte.


De azért azt is vedd figyelembe, hogy ha teljes érettségit akarsz, akkor mindenből kell, ami ott kötelező. A tantervek meg nemigazán passzolnak.

2022. szept. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, lehet kicsit félreérthető volt. Számomra Magyarország a külföld, hisz Romániában élek. Tehát Magyarországon szeretnék érettségizni, nem máshol.
2022. szept. 9. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is. Nekem is Magyarország a külföld.


Csak előrehozott érettségit nem tehet olyan, aki nem Magyarországon tanult, és nem épp végzős. Az őszinél ilyen megkötést nem olvastam.


De olvasd át te is itt az egészet, ha gondolod:


[link]

2022. szept. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Rendben. Ezt az oldalt átolvastam, értem.


Emellett nekem mint Erdélyi diáknak, hová kell (a megadott időpontokban) jelentkezést benyújtani a Magyarországi érettségire? Online is megtehető? Mi lesz a különbözeti? (Tehát gondolom mindenből újra kell érettségiznem, de gondolok itt olyanra is, hogy történelem amit soha nem tanultam?)

2022. szept. 9. 16:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kettős állampolgár vagy, van bejelentett tartózkodási helyed, lakcímkártyád, akkor kérheted a különbözeti vizsgát, vagyis a honosíttatást. Aztán jelentkezhetsz érettségire. Akkor az is elképzelhető, hogy az érettségiért nem kell fizetned. A konzulátuson érdeklődj, vagy a nagykövetségen.
2022. szept. 10. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!