Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Észrevetted, hogy a tanárok...

Észrevetted, hogy a tanárok ugyanolyan megalkuvóvá nevelik a gyerekeket, amilyenek ők maguk is?

Figyelt kérdés
A "tanárnak mindig igaza van" meg a "ne ellenkezz a tanárral" szólamok arra utalnak, hogy a kormánnyal szembeni saját megalkuvó mintájukat rá akarják erőltetni a gyerekekre, nem?
2022. szept. 13. 10:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
54%

Nem értem hogy egy matektanár hogy tudná megalkuvóvá nevelni a diákokat ha egy matekpéldának akár háromféle megoldását is elfogadja. A te rossz tanáraid még nem garancia arra amit a kérdésedben állítást.


Kérdésed erősen provokatív szerintem.

2022. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Nem értem hogy egy matektanár hogy tudná megalkuvóvá nevelni"


Hát sajnos nem is fogod megérteni, ha az általam leírtaknak is csak csekély részét olvasod el.

2022. szept. 13. 13:48
 13/15 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom, szerintem nem megalkuvó egy gyerek azzal, hogy megtanítják, hogy néha csendben kell maradni és elfogadni, hogy valamihez még nem rendelkezik elég tudással és tapasztalattal ahhoz, hogy vitába szálljon egy idősebbel. Gondolom a kérdező nem olyasmi példára gondolt, hogy a kérdés az, hogy 2+2=5 és Gizike erősködik, hogy az bizony 4, mire a köcsög tanár elnyomja, hogy " a tanárnak mindig igaza van". A mai "fiatalság" már annyira kikéri magának, hogy nekik aztán mindent szabad és semmiben ne korlátozzák őket, hogy eszméletlen, sokszor olyan beszélgetéseket hallok, hogy a bicska nyílik a zsebemben, pedig csak 33 vagyok. És akkor még ennyit sem lehet "nevelni" a gyerekeket, rájuk szólni, hogy néha illik csendben maradni? Ebben is kicsit átesünk már a ló túloldalára.
2022. szept. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

#13


33 éves létedre tudhatnád, hogy a "tanárnak mindig igaza van" olyan kontextusban szokott elhangozni, hogy a tanárnak abszolút nincs igaza, de mégsem lehet a diáknak igazat adni.

2022. szept. 14. 13:34
 15/15 anonim ***** válasza:
Hát ezt a "konkrét" példát elég nehéz megcáfolni, valóban :) Am meg ha azt akarod hallani, hogy igazad van, akkor ne tegyél fel kérdést, ha nem tetszik, hogy más másképp látja a helyzetet és mindenkit csak támadni akarsz bármilyen indokkal...
2022. szept. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!