Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha még nincs meg a STATISZTIKA...

Ha még nincs meg a STATISZTIKA I. tárgyam, kiszúrtam magammal hogy felvettem a STATISZTIKA II.-t?

Figyelt kérdés

Fel lehetett venni a kettőt, úgy hogy nincs meg az egy.

Ráépül az elsőre, így sokkal többet kell foglalkozni vele, vagy nem?

A mai nap még kérvényben tudom kérni hogy leadhassam.


2022. szept. 16. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Eleg butaság volt, nem is értem
2022. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

A stat 1 sok esetben a vegyes kapcsolat, az osztályközös gyakoriság és a korrelációt foglalja magában. A stat 2 ugyanezt, csak mintából való becslés után. Ergo nehezebb a 2, mint az 1.

Döntsd el te ezek alapján!

2022. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
leadtam :)
2022. szept. 16. 11:14
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
Max akkor atrtsd meg, ha van segítséged, aki elmagyarázza neked KÜLÖN IS a stat alapjait. Mennyire vannak meg az alaptudások, mennyire szorulsz magyarázatra?
2022. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze, az I. meg II. egymásra épülnek. Jó, hogy leadtad. Vedd fel az I-et.
2022. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
3 képzés van mögöttem, de soha nem éreztem szükségét egy tárgy teljesítése esetén sem az előfeltételnek. Rengeteg mesterszakos vagy más szakos tárgyat vettem fel alapszakon, azt sem értette a tanár, hogy tudtam felvenni. Ugyanúgy meg tudtam tanulni, csak azt kérték számon, amit ott elmagyaráztak úgy, hogy a hülye is értse.
2022. szept. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6. A statisztika másképp működik. Nagyon fontos, hogy értsd az alapokat.
2022. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

#7

Mérnöknek tanultam, pontosan tudom, hogy hogyan működik a statisztika.

2022. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Reálisan nézve, ha a stat 1 tavaszi félév, a stat 2 őszi, akkor is cseszheti a többség az előzetes tudását. Egy nyár után már azt sem tudtuk, mit kértek számon rajtunk a vizsgán. Ha kell valami, majd kér jegyzetet a tárgy első részéből és átnyálazza a kapcsolódó részeket. Ez csak egy tárgy.
2022. szept. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 9.!

Ez elég szomorú, s ez is csak azt mutatja, hogy fogalmatok sem volt az anyagról. Ha tudtátok volna az anyagot, átláttátok volna az összefüggéseket, nincs az az Isten, hogy elfeledjétek az anyagot egy nyár alatt...


Gondolom, minden más fontosabb volt, mint a tanulás!


Érdekes, én 10 év távlatából is emlékszem a stat 70-80%-ára, holott nálam már igencsak letisztultak a statisztikai ismeretek, és a gyakorlatban is használható metodikákat alkalmazom!


Nem;

0. középiskolai matematikai statisztika

1. egyetem - stat 1

2. egyetem - stat 2

3. egyetem - stat 3 / ökonometria / többváltozós adatelemzés stb.


Ez a logika! Ha ezt nem tartod be, úgy jársz, mint ahogy azt írtad is!

2022. szept. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!