Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a jobb ötlet: GPME vagy...

Mi a jobb ötlet: GPME vagy matek vagy AK + biztosítási matek mesterszak?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek, ha data science a cél, mi a jobb kombináció az alábbiak közül és miért?

2022. szept. 27. 12:37
A kérdező szavazást indított:
GPME 5 éves osztatlan
AK BSc + biztosítási matek MSc
Matek BSc + biztosítási matek MSc
Matek BSc + MSc
7 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem több ismerősöm végzett alkalmazott matematika mestert, akik AI-al foglalkoznak. Én most matek szak után szeretnék bpm-re menni, arra nincs rálátásom, hogy ez mennyire lehet data science, de a matek alapszakot mindenképp ajánlom, erős alaptudást ad.
2022. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Corvinuson lesz Data Science alapszak, azon nem gondolkodtál?


Amúgy az AK-t akkor ajánlom (én ide járok), ha még nem igazán szeretnél elköteleződni egy irány mellett sem, megadja a matematikai és statisztikai alapokat annyira, hogy kis rátanulással egy Data Science vagy BPM mesterre is tudj menni, de simán tudsz pénzügyre, közgáz elemzőre, survey statisztikára jelentkezni, vagy valami humánosabb mesterre is pl. közgáz-közpol, vagy a majd induló politikai gazdaságtan.


A GPME hátránya hogy nincs kiszállás félúton, akkor válaszd ha már most 90+%-ig biztos vagy benne, hogy kell neked.


Matek BSc tény, hogy megadja az erős alapokat a Data Science-hez, de rengeteg "felesleges" dolgot is fogsz tanulni, amik nem tudom mennyire érdekeknek, illetve konkrét adatelemzési skilleket nem tudom ad-e, oké hogy meglesz az erős elméleti alapod, de lehet hogy egy empirikus elemzést nem kell majd csinálnod.

2022. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!