Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Középszintű informatika...

Középszintű informatika érettségivel hol lehet elhelyezkedni vagy hova kell? Milyen pozíció esetleg állás követeli a középszintet?

Figyelt kérdés
Középszintű informatikai érettségit teszek idén, és csak elgondolkoztam mire jó. A neten sajnos nem találok rendes választ.

2022. szept. 27. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmire nem jó.
2022. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Állás betöltéséhez semmi jelentősége. Amikor jelentkezel, akkor is csak azt nézik, hogy megvan-e a bizonyítványod, hogy abban milyen tárgyak milyen értékeléssel vannak, sem előnyt, sem hátrányt nem jelent.

Egyedül a felsőoktatásba való jelentkezésnél lehet jelentősége.

2022. szept. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én még olyan munkáról nem hallottam, ahová elég volt az érettségi és az érettségi eredményeket nézték volna. Érettségivel olyan helyre mehetsz dolgozni, ahová bármilyen érettségi bizonyítvánnyal is mehetnél, vagy felsőoktatásban tanulhatsz tovább. Tehát a "mire jó" kérdésre a válasz leginkább az, hogy olyan szak, ahol az informatika érettségi feltétel.
2022. szept. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A középszintű érettségi bármilyen tárgyból arra jó, hogy meglegyen az öt tárgyad, és kapjál érettségi bizonyítványt. Semmi másra. Semelyik tárgyból (a szakképzési szakmai tárgy kivételével) nem fejez ki munkaerőpiacon hasznosítható tudást. Bocs, ha nem ezt akartad hallani.
2022. szept. 28. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szimplán érdekelt, hasznosítható-e bármilyen egyéb módon, minthogy csak érettségit szerezzek a mellékelt tantárgyakkal.
2022. szept. 28. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!