Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy állami iskola hogy szedhet...

Egy állami iskola hogy szedhet PÉNZT a szülőktől azért hogy az iskola működőképessége megmaradhasson? Nem az állam feladata ez mint fenntartóé?

Figyelt kérdés
2022. okt. 1. 11:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

"Mi a baj azzal ha fizetni kell?"

Mondjuk TÁN AZ A GOND hogy az állam az én adómból látja el feladatát tehát MÁR FIZETTEM ÉRTE.


Madár!!


Miért fizessek kétszer ugyanazért? MÁR FIZETTEM.

2022. okt. 1. 12:37
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Te az alapoktatásért "fizettél" az adóddal. Az alapoktatásban nincs benne a nyelvvizsga felkészítés, az OKTVre trenírozás, tanulmányi kirándulás (erdei iskola, külföldi nyelvi gyakorlatok, osztálykirándulások) szervezése, próbanyelvvizsga megszervezése...


Most a suli ezekért nem kötelezően pénzt kér a szülőktől. A fent felsorolt dolgokat miért kéne egy iskolának ingyen biztosítania?

2022. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

". A fent felsorolt dolgokat miért kéne egy iskolának ingyen biztosítania?"


világos, tehát akkor az a diák aki egyetlen fillért sem fizet, azt ugyebár semmiféle hátrány nem érheti nemde?

Hm? NA?

Az alapokat meg kell kapja, másra nem tart igényt.... NA?

2022. okt. 1. 12:46
 14/16 anonim ***** válasza:
85%

"Az alapokat meg kell kapja, másra nem tart igényt"


Ha a gyereked lovagolni szeretne akkor az iskolának ingyen biztosítania kellene?

2022. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel amúgy én sem értek egyet, mert én is top 10-es gimibe jártam, ahol a felsorolt dolgokból szinte semmi sem volt. Én úgy tartanám korrektnek, ha tételenként fizettetnék ki, ki mit vesz igénybe. Mert pl. hányan vesznek igénybe OKTV felkészítést? Akkor most minden szülő fizesse ki azt is?
2022. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg egy állami iskola SEMMIRE nem szedhetne pénzt, gyakorlatilag viszont leszarjàk, és szedik be ahogy csak tudják minden szarra. Közben látszata nincs. Nálunk is kellett sportkörre, másolásra, jegyfüzetre. Közben elmondom a valóságot: Befizették a szülők, de dolgozatot saját füzetünkből kitépett lapon írtunk MINDIG, tesin max lyukas labda volt, azon kívül semmi más, a jegyfüzettel meg kitörölhettük a fenekünket, mert réges régen e-napló van.

Ja, aki meg nem volt hajlandó befizetni valamelyiket azt rettenetesen megszégyenítette a tanár. :) Emlékszem egyszer én is megcsúsztam a sportkörpénzzel általánosban, mert nem tudtuk egyből befizetni. Felàllított engem, és másik két diákot/akik szintén nem fizettek/ a tanár és torkaszakadtàból elkezdett velünk üvölteni, hogy ,,BE KELL FIZETNI A SPORTKÖR PÉNZT, KÜLÖNBEN MEGBUKTOK MIND A HÁRMAN TESTNEVELÉSBŐL!!!! ÉRTETTÉTEK??? LYUKAS LABDÀT FOGTOK KAPNI, ÉS MEGBUKTOK TI PUHÀNYOK!!". Akkor voltam kb ötödikes, és ezt két osztály hallotta. :) Anyagilag nem voltunk a leggazdagabb család, épp ezért nem is volt befizetve még akkor a pénz, de szerintem ehhez a tanárnak semmi köze egyébként. Nagyon jól esett az, hogy 500 forint miatt, amit megkésve ugyan, de befizettünk jól megszégyenített a tanár.

Ez a magyar oktatás, meg a magyar "tanárok".

2022. okt. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!