Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen mekkora hátrány egy...

Egyetemen mekkora hátrány egy tantárgyból lemaradni/megbukni 1. félévben?

Figyelt kérdés

PTI-n vagyok, túl sok tárgyam nincsen, a legtöbb egyenlőre egész jól is megy (legalábbis úgy érzem) de van egy amivel úgy tűnik meg fog gyűlni a bajom.


Ez inkább tanulós tárgy, kevésbé tűnik gyakorlatiasnak, sok irodalom van amit olvasni kell hozzá. Az ilyenekkel sosem voltam jóban, meg két előadást ki is kellett hagynom szóval eléggé le vagyok maradva. Szerintem annyit ki tudok belőle hozni hogy átcsússzak rajta, de magamat ismerve azért inkább készülök a legrosszabbra is.


A kérdés azért is merült fel bennem, mert szeretnék jól teljesíteni a vizsgákon, és ha kell még egy félév hogy ezt a tantárgyat rendesen megtanuljam akkor azt is el tudom fogadni. Csak nem tudom hogy ez mennyire hátráltatna a későbbiekben



2022. okt. 2. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a mintatantervben/tantervi hálóban, hogy épül-e rá valami. Ha nem, akkor kevésbé gáz (de itt is lehet probléma abból, hogy 3. félévben esetleg más tárggyal ütközik és nem fogsz tudni bejárni) ha igen, akkor inkább fektess bele több energiát most.
2022. okt. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ráépül valami akkor szívás, mert kapásból 1 évet csúszol - minimum (ha azt feltételezzük a tanulmányaid alatt csak ebből ismételsz. De azért ezt elég nehéz elképzelni, mivel sz.patós tárgyak később is szép számmal elfordulnak - egészen a specializációig, ami talán 5.félév). Azzal is számolj amit az első is írt, hogy ha nem is épül rá semmi, útközhet a 3.félévedben valamivel, és sz.r lesz az órarended. Inkább most tanuld meg jól, vagy rugdossanak át akár egy kettessel
2022. okt. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban 1 évvel később tudod csak felvenni, pl ha megbuksz az őszi félévben, tavasziba nem fogod tudni felvenni megint csak 2023 őszén. De ne így állj hozzá. Én minden vizsgaidőszakomba azon gondolkozok,hogy kiiratkozom (hogy nem fog menni, nagyon pesszimista vagyok általában). Első félévben volt matekom. Utolsó előtti vizsgaalkalmat vettem fel. Készültem rá(barátom is próbálta magyarázni)azt hittem értem erre fel nagyon kevés pontom lett,megbuktam. A kövire(utolsóra) else akartam menni mondom én hülye vagyok,majd felveszem mégegyszer és megpróbálok majd jobban odafigyelni rá... Családtagjaim noszogatására elmentem (meg persze készültem ismét rá) és 3-mas lett (egyetemi szinten ahol ugye 60-tól kettes) szóval próbáld meg.
2022. okt. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!