Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Le szeretném adni az egyik...

Le szeretném adni az egyik szabadon választható tantárgyam, még valamilyen módon megtehetem?

Figyelt kérdés
Felvettem egy szabadon választható tantárgyat, de van egy maradandó súlyos betegségem és kórházba kell járnom most egy huzamosabb ideig ezért sajnos sehogy sem foguk tudni az órák minimum 70%-án ott lenni. Sajnos pont a határidő után 2 nappal kaptam a hírt hogy újra egy nagyobb kivizsgálás lesz az állapotom rosszabbodása miatt. Első éves vagyok, sajnos nem tudom hogyan működnek ezek a dolgok.

2022. okt. 3. 22:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha van még utólagos tárgyleadás, akkor igen. A Tanulmányi osztállyal kell ez ügyben beszélni.
2022. okt. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, már október van, nálunk például már ilyenkor nincs lehetőség erre. Viszont mindenképp érdemes beszélni a tanulmányi osztállyal, meg aztán egy súlyos betegségről van szó, szóval lehet, hogy van valami megoldás erre. Nem tudom, mindenképp érdemes beszélni a tanulmányi osztállyal.
2022. okt. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj egyébként leadni. És ha ez szabvál, akkor teljesíteni se.

Nagyon sokan vannak abban a tévhitben, hogy ha egyszer felveszel egy tárgyat, azt teljesíteni kell. De ez csak törzsanyag- és szakirányos tárgyak esetén vannak így (azaz azoknál, amik a végzéshez kellenek), a szabválok közül ha egyet nem csinálsz meg, de megvan a 210 kredit 7. félév végére (BSC esetén, BA/osztatlan esetén persze mások a számok), akkor nincs semmi baj.

2022. okt. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj az oktatóval és a tanulmányi osztállyal, mit javasolnak. Méltányossági alapon valószínűleg lesz megoldás. Pl. covid miatt úgyis vannak videók, téged felmentek a bejárás alól. Persze ha amúgy időd lenne.
2022. okt. 4. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a tanulmányi osztály nagyon vaskalapos, és nincs lehetőség már a felvett tárgyat leadni, és nem hajlandók kérvény befogadására sem ez ügyben, akkor sincs semmi gond. Legeslegrosszabb esetben is csak annyi történik, hogy félév végén lesz egy felvett, de nem teljesített tárgyad, amiért általában fizetni kell pár ezer forintos díjat a következő félév elején.
2022. okt. 4. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először oktatóval és TO-val beszélj, nálunk ilyenkor kérvénnyel lehet még utólagosan felvenni/leadni tárgyat. Illetve ha sokat nem fogsz tudni bejárni, akkor egyéni tanrendet is kérhetnél, akkor nem lenne belőle probléma
2022. okt. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 NTBS ***** válasza:
Egyeztess az oktatóval. Szerintem ő is segít a megoldásban. Ha nem TO.
2022. okt. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Holnap bemegyek a TO-ra és intézkedem amit tudok!❤️
2022. okt. 4. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!