Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt megteheti az autósiskola?

Ezt megteheti az autósiskola?

Figyelt kérdés

2022 júniusában mentem be az autósiskolához jelentkezni KRESZ tanfolyamra. Akkor aláírtam egy szerződést, amiben benne van, hogy a gyakorlati órák díja 7000 Ft. Ma kezdtem a vezetést, és az oktatóm megkérdezte, voltam-e bent az autósiskolánál, mert árváltozás történt. 8000 Ft-ra emelkedett, és erről kapok majd egy papírt, amit aláír az autósiskola meg én is. Ilyet lehet? Hisz a szerződésben nem olvastam, hogy ezt megtehetnék.


Válaszokat előre is köszönöm szépen!


2022. okt. 4. 18:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Keress olyat, hogy egyoldalú szerződésmódosítás, díjmegváltoztatás stb. a díjfizetés rendjében mi van?
2022. okt. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%

Ha indoklás nélkül felbonthatod a szerződést, akkor nincsen semmi probléma; vagy jó neked az ár, és aláírod, vagy nem jó, akkor nem írod alá, ebben az esetben kell keresned másik iskolát.


Gond akkor volna, hogyha ki sem tudnál lépni a szerződésből, és úgy köteleznének a nagyobb díj megfizetésére.

2022. okt. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

12

Nem tudom miért jó hozzászólni úgy, hogy nem érted a lényeget.


Miért mondaná fel a tanuló? Az ő érdeke az, hogy a jelen hatályos megállapodás szerinti áron folytassák az oktatást. Nem a tanuló akar árat csökkenteni, hanem a másik fél akar emelni.


Az eddig bemásolt szövegből nem látható az, hogy miért kellene a tanulónak felmondania a szerződést.

Max akkor, hanem fogadná el az áremelést, akkor ha lenne az iskolának egyoldalú szezrődésmódosítási joga.


A kulcs itt az, hogy van -e ilyen joga vagy nincs. Ez a nulladik lépés, ezt kell megtudni.

2022. okt. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nem áll semmilyen formában sem a szerződésben a díjmódosítás. Annyi van a díjbefizetés rendjénél, hogy vezetési óradíj: 7000 Ft/tanóra (minimálisan 29 tanóra + 1 vizsgaóra, amely több részletben is befizethető a gyakorlati oktatóval kötött külön díjfizetési megállapodásban leírtaknak megfelelően)
2022. okt. 5. 14:47
 15/15 anonim ***** válasza:

ÁSZF-re (általános szerződési feltételekre) nem hivatkozik?


Ha tényleg nincs módosítási joga, akkor én nem írnám alá. Köteles lenne folytatni a megállapodás szerinti áron. Ha ezt nem tenné meg, akkor szerződést szegést követ el, ami már súlyosabb kategória.

2022. okt. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!