Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy tanító szak tényleg a...

Egy tanító szak tényleg a könnyebb szakok közé tartozik?

Figyelt kérdés
Mondjuk egy tanári szakhoz képest? Állítólag nem sokkal nehezebb a képzés egy gimisnél. Na, nem ezért választanám, csak kíváncsi vagyok. Aki esetleg elvégezte. Nehéz volt?
2022. okt. 6. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Igen, sokkal könnyebb. Értelemszerűen.
2022. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
1. Az első sosem járt erre a szakra, de a másikra se, de osztja az észt. Nem könnyű szak egyik se, a tanító persze más, mint a tanárképzés, mert más korosztályt fog tanítani, más ismeretekkel és módszertannal.
2022. okt. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
2. Az ELTE-n tanítok tanárszakosokat 15+ éve, és elég nagy a rálátásom a tanítóképzők anyagára is.
2022. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
3. Ha tanítanál, nem írnál ostobaságokat. Szóval hagyjuk.
2022. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
6. Tényleg csak azért vagy itt, hogy személyeskedj? Én is kíváncsi vagyok, ha esetleg vannak ellenérveid.
2022. okt. 6. 15:18
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyiségfüggő is.

Én inkább levizsgáznék még egyszer filozófiából, (filozófiai) logikából és ókori keletből, csak hogy ne kelljen több ilyen tanár szakos kreatívkodó feladatokat kitalálnom, ami tanítóknál még több van.

2022. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Nem egyszerű szak, de nem is lehetetlen. Azért az hülyeség, hogy nem sokkal nehezebb mint egy gimnazium, mivel van tananyag bőven, továbbá sok kreativ feladatot kell megoldni, rengeteg beadandó van. Plusz a gyakorlat se rövid és minden órára eleinte óratervezetet kell írni, később már csak óravázlatot.

tanító szakos vagy a KRE-n.

2022. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül.
2022. okt. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!