Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államilag támogatott képzésről...

Államilag támogatott képzésről kiiratkozás ilyenkor?

Figyelt kérdés

Pár éve egyszer belevágtam az egyetembe, de az első félévben ki is iratkoztam (szept. 30 után) személyes problémák miatt (egy szerettem elhalálozott balesetben).


Most ismét belevágtam, csinálom is és úgy érzem elég jól megy, csak a kollokviumoktól tartok mert ha egy téma mestere is lennék, leblokkolnék a stressztől és elkezdenék dadogni, összekeverek egyértelmű dolgokat és még sorolhatnám.


A lényegi része most jön: kaptam egy állásajánlatot, ami voltaképp az álom melóm és nekik mindegy, hogy befejezem-e az egyetemet vagy sem.

Amit a munkában kell csinálni, én azt már tudom, olyan mintha egyetemen még csak 1-től 10-ig tanítanának számolni, én meg már mátrixokat szorzok/adok össze, így hogy mégtöbbet tudjak a munkába tenni, azon gondolkodom hogy kiiratkoznék.


Így hogy már egyszer kiiratkoztam egy másik helyről és egy államilag támogatott félévemnek lőttek, ha most kiiratkoznék, ezt a félévet már vissza kellene fizetnem? Mert úgy emlékszem törvényileg úgy van, hogy csak egyetlen igénybe vett államilag támogatott félév nem jár visszafizetési kötelezettséggel, arról, ha most kiiratkoznék, na arról nem tudok semmit.


Vissza kellene fizetnem a félév összegét, ha most kiiratkoznék?

Lenne értelme egyáltalán megpróbálnom megcsinálni? Mert ha próbálkoznék és úgy nem sikerülne, az megintcsak több félév lenne...


Nem tudom hogy döntsek, sem azt hogy megérné-e a döntésem, mert a munka az biztos, az egyetem viszont nem.

Ráadásul ebben a szférában a papírt magasról leszarják, a tapasztalatot viszont sehol sem.


2022. okt. 7. 20:45
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem kell.
2022. okt. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!