Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetek angol tanár ha 8 év...

Lehetek angol tanár ha 8 év általános alatt csak németet tanulok? (A következő években angolt)

Figyelt kérdés
Csak az angol tantárgy fontos ehhez?
2022. okt. 10. 21:11
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Miert ne lehetnel?
2022. okt. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Már hogy érted??? Angol tanulás nélkül akarnál angoltanár lenni..???


Gimiben simán fel tudsz készülni olyan szintre, hogy a felvételire elég legyen.

2022. okt. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha gimiben tanulsz és érettségizel belőle, akkor lehetsz.
2022. okt. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Elárulom neked, hogy én gimi után kezdtem el spanyolt tanulni és felvételiztem spanyol szakra. Ha akartam volna simán mehettem volna tanârira is.


Az, hogy mit tanultál általánosban nem egy sorsdöntő tényező.

2022. okt. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi:))
2022. okt. 10. 23:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen. Nálunk volt olyan tanár gimiben, aki már tanítás alatt tanult meg franciául, és később azt is tanította. :)
2022. okt. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Jelenleg emelt angol érettségi kell az angoltanári szakra való belépéshez. Nem tudni, hogy később ez hogyan változik. Az biztos, hogy középfokú angoltudásra mindenképp szükséged lesz, mert az egyetemi órák és a dolgozatok, vizsgák is mind 100%-ban angolul lesznek. Ha intenzíven angolozol, elérheted 4 év alatt is ezt a középfokú szintet, de arra ne számíts, hogy a normál gimnáziumi órák ehhez elegek lesznek. Mindenképpen angol fakultációt kell fölvenned, és egy magántanár sem fog ártani, aki felkészít az emelt érettségire.
2022. okt. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
48%
Angoltanár igen, angol tanár nem.
2022. okt. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Ma már szerintem az internetnek köszönhetően nagyon egyszerű megírni egy jó emelt angol érettségit. Nekem az az alibi volt, hogy ne kelljen másból emelteznem (habár most utólag éppen emelt törire készülök). Én 11 évig tanultam angolt suliban, és ebből csak a 11. évfolyam számított bármennyit is. Az alsó tagozat, ha nem kéttannyelvű osztályba jársz, nagyon minimális szókincset ad csak, de felsőben sokkal szofisztikáltabb szinonimákat tanul az ember, így csak ad egy minimális alapot, amit elsajátítasz 1 hét alatt filmek és sorozatok segítségével. Felső tagozatban már lehet effektív az angol, de nekem nem volt jó a tanárom, és így heti 3 óra semmit sem jelentett. Legjobb barátom a jobbik tanárnál volt, és ő nulláról indult, mert az előző sulijában nem angolt tanult. Mire gimibe mentünk sokkal jobban tudott angolul, mint én. Ettől még továbbra is úgy gondolom, hogy azt a tudást, amit akkor jónak tartottunk, fél év külön angollal már bőven túl lehet lépni. A gimi már nehezebb kérdés. Ha ilyen ambícióid vannak, ajánlatos nyelvi előkészítőbe menni. Ha nem oda mentél, akkor sincs gáz, mert szerintem az angol nulláról teljesen más, mint a spanyol vagy bármelyik gimiben választható nyelv. Akaratodon kívül is magadra szedsz egy társalgási szintet. Ha készülsz az órákra, és jársz külön tanárhoz, egy nagyon erős emelt érettségit szerezhetsz belőle.
2022. okt. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%

"Lehetek angol tanár ha 8 év általános alatt csak németet tanulok?"

1. Nem. Angolnak születni kell. Ha ez neked nem jött össze, most már nem változtathatsz rajta.

2. Ha az általános alatt csak németet tanulsz (jelenidőben), akkor nem is vagy még 16 éves, ami a regisztráció korhatára... Szevasz.

2022. okt. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!