Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A barátom általános iskolai...

A barátom általános iskolai tanár, jogosan gondolom azt, hogy így nehéz lesz a közös jövő (többi lent).?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy én is borzalmasan alacsonynak tartom a pedagógusok fizetését és azokat a körülményeket amik között tanítanak viszont vannak dolgok amikkel nehezen azonosulok a témában. A barátom általánosban tanít, taníthatna gimnáziumban is, de ő inkább odament, hogy ne legyen olyan kicsi a korkülönbség közte és a diákok között. Állandóan arról beszél, hogy neki milyen rossz, milyen alacsony a fizetése, milyen rosszak a körülmények az iskolában, miután hazamegy otthon is adminisztrálnia kell amit csak éjfélkor fejez be stb...Sztrájkolni, tüntetni jár és volt olyan hogy a diákjait is tüntetésre biztatta emellett hülyének nézi azokat a pedagógusokat akik nem sztrájkolnak. De egyébként azt mondja, hogy nagyon szeret tanítani, ezt tartja a hivatásának.

Az én problémám az, hogy szerintem sajnos arra kell felkészülni hogy huzamosabb ideig nem lesz fizetésemelés, ezért lehet hogy azt az energiát amit ezekbe a megmozdulásokba öl, abba kéne fektetnie hogy kitalálja milyen lehetőségei vannak hogy többet keressen (magán tanítás stb...). Nem azt mondom hogy fel kellene adnia a hivatását csak azt nem értem hogy állandóan fel van háborodva, nyavajog hogy milyen rossz és közben naivan azt hiszi hogy azért mert sztrájkol meg tüntet majd valami változni fog.



2022. okt. 12. 11:51
 1/4 Kólauborkával ***** válasza:
94%

Abban igaza van, ha holnaptól az összes tanár megtagadná az óraadást, akkor lenne változás, addig nem.

Én is tanár lennék, de a fizetés miatt mást csinálok.

2022. okt. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, csak ez a "magántanítás" sem olyan egyszerű például. Általában a magántanítás csak mellékállásként jöhet szóba, szóval csak plusz bevételként a meglévő fizetés mellett, viszont ettől függetlenül ugyanúgy be kell mennie az iskolába tanítani, adminisztráció, stb. Szóval ideje és energiája sem feltétlen van arra az embernek, hogy bármilyen formában még különórákat is tartson.
2022. okt. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
22%
Nem túl ügyesen sikerült magánéleti jellegűnek látszó kérdésbe csomagolni a napi tanárellenes propagandakérdést...
2022. okt. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
28%

Miért, mennyi a nettó fizetése?

Mit adminisztrál minden nap órákon keresztül, hogy csak éjfélre végez?

2022. okt. 14. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!