Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kaphatnek egy par tanacsot?

Kaphatnek egy par tanacsot?

Figyelt kérdés
Ez a het tiszta katasztrofa. Ugy erzem nagyon a melyponton vagyok. Nagyon sokat tanulok, de egyszeruen nem tudom megerteni a dolgokat es nem tudok koncentralni. Jonnek a rossz jegyek es nem tudom mit tudnek csinalni.

2022. okt. 19. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyutterzest tudok adni. En tetelekkel szenvedek novemberi vizsgahoz, es ugy erzem, nem haladok. Mondjuk ma valahogy mintha tobbet sikerult volna tanulnom. Ez jo.
2022. okt. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Utáltam és utálok tanulni a mai napig. Főleg olyat ami nem érdekel (szerencsére már nem is kell).


Viszont sokat segít ha megtanulsz tanulni, főleg ha megtanulod hogy neked mi az ami beválik. Ami nekem nagyon kellett hogy nyugalomban tudjak tanulni, legjobb ha csinálsz egy elszeparált helyet telefontól,internettől,zajtól és mindentől távol, ahol tudsz koncentrálni.



Plusz

Hallottam egy technikát, igazából már későn, de hátha kipróbáljátok és bejön. Mielőtt új témát vesztek bármelyik órán, előtte utána kell olvasni annak amiről szó lesz az órán. Előre el kell olvasni a könyvben az adott témáról szóló anyagot és megérteni. Ilyenkor csomó kérdés ki tud jönni, amire ha a tanár amúgy nem válaszolná meg az órán, akkor rá lehet kérdezni még azon az órán mikor erról szól a téma.

Alapból szimpatikusabb lesz a tanárnak is, mert már 1 lépéssel mindenki előtt jársz.

Ezután ha van házi az adott témával kapcsolatban, akkor meg kell csinálni amilyen gyorsan lehet, hogy mégjobban nyomatékosódjon a tudás a fejedben + ellenőrizd hogy tényleg érted-e.



És az utolsó: Nem tudni, nem szégyen. Senki sem végtelen tudással születik, mindent meg kell tanulni, még a járást is. Engem sokat mart hogy buta vagyok mert nem tudok valamit megtanulni, ami még jobban stresszelt és mégkevesebbet tudtam megtanulni tőle. Ezt el kell engedni. És ha semmi más nem maradt, akkor marad a magántanár. Sajnos drága, de minél hamarabb ismered be hogy szükség van rá, annál "olcsóbban" jösz ki a végén. Az utolsó pillanatban már hiába kapkodsz.

2022. okt. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!