Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok azokról a...

Mit gondoltok azokról a diákokról akik telefonoznak/alszanak órán?

Figyelt kérdés

2022. okt. 21. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem tanár. Ő engedi, de feltételekkel. Pl.: kussolva, csak a hátsó padokban, másokat, pláne a tesómat nem zavarva, és főleg úgy, hogy ha dolgozat/felelés lesz, pont lexarja, hogy a diák figyelt-e, vagy sem.
2022. okt. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Én sokat aludtam anno a suliban. Szóval semmi rosszat. Már ha az illetö hozza a jegyeket, én mindig 3-5 között voltam, szóval nem okozott problémát, ma már BsC diplomám is van.
2022. okt. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Legalább csöndben elvannak.
2022. okt. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is gyakran telefonozom, vagy híreket olvasok laptopon. Középiskolában se mindig figyeltem, ennek ellenére mindig kitűnő voltam. Szóval engem nem érdekel, ki mit csinál amíg engem nem zavar vele.
2022. okt. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%

Gimiben néha telefonoztam, de csak olyan tanárnál aki tudtam, hogy nem gyilkol le érte és nem érdekel a tárgy.

Egyetemen is telefonozok néha, ha épp elfáradtam a hosszú előadáson és unom már.

Aludni nem aludtam soha.

Szerintem mindenki mindig azt csinálja amit akar, engem nem zavar.


#2 mi az a BsC diploma, olyan nem létezik :D

2022. okt. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

5.


MÉ' ne létezne?


Én itt, a Gyakorin tudtam meg, hogy a hazai átlagkereset, tisztán, 500+.

Meg azt is, hogy rajzfilmek nézésével meg lehet tanulni japánul.


Ja, és anyám még szűz! >:)

2022. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Azt gondolom róluk, hogy mi, felnőttek kreáltuk az okostelefonokat, és a reklámokat, amelyek helyettünk nevelik fel a gyerekeket. Ezáltal a kereskedelem számára hasznos értékrendet tanulják meg, ami pl. azt sugallja, hogy te vagy a világ közepe, és neked nem kell alázatosnak lenned, nem kell tanulnod. A digitális világ ráadásul sokkal gyorsabb, villogóbb, mint a valóság, ez megemeli az ingerküszöböt, amihez képest egy tanár már nagyon uncsi. Ezen túl sokkal több mozgás kellene az iskolába, mert a fiatalok szervezetnek nagy a mozgás igénye. Illetve sokkal több valódi, a valósághoz könnyebben kapcsolható problémákon keresztül kellene tanítani. Pl. "csaltak már meg, félsz attól, hogy megcsalnak?" ez a vers erről szól. Mit gondolsz? Én ezt úgy kipróbálnám, hogy vajon működik-e? :-)
2022. okt. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy nem ezen múlik, hogy milyen lesz a tudás szintje,tanulni úgyis otthon fog inkább. Én órán általában előre dolgoztam, kiemeltem, kijegyzeteltem, amit kell, egyetemen is, nem feszülten a tanárra figyeltem.

Viszont ha jó a tanár, akkor úgyis csatlakozik a diák is az órához, szóval kvázi az ő szegénységi bizonyítványa, ha nem tud érdekesen, aktívan tanítani szerintem.

2022. okt. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nem kötelező az óra, akkor elég tajparasztnak tartom. Ennél már csak az gusztustalanabb, mikor végigpofázzák.


Ha kötelező az óra, akkor meg nem értem a problémát. Mindenki magának tanul, érdeklődést kierőszakolni pedig nem lehet.



Persze, a középiskola más, mert ott a tanár a szülőnek tesz szolgálatot a gyereke taníttatása, neveltetése és biztonságos helyen vigyázása céljából (amíg a gyerek nem nagykorú). De mikor az ember a saját felelősségére tanul a felsőoktatásban, uram bocsá meg is kell valamikor keresnie azt a pénzt, amiből kifizeti a képzést, ezek a faszagyúak meg szabotálják ebben azzal, hogy berendelik órára, hogy diasort olvassanak fel neki meg táblát másoltassanak vele, na attól nekem is felmegy a vérnyomásom.



Aludtam már én is órán emiatt, sőt, dolgoztam, mobiloztam és rajzoltam is. Mindent, ami nem zavarta a többeket. Ki nem szarja le, hogy a tanárt mi zavarja? Őt sem érdekli, hogy engem zavar, amiért 8 óra helyett aznap kettőt tudok dolgozni annyival kevesebb pénzért, mert odabasz egy katalógusos előadáat a nap közepére. Tartsa az órát azoknak, akikkel fel tudja venni a szemkontaktust. Amíg az én pénzemből köteleznek arra, hogy járjak be, különben részt sem vehetek a tényleges tudásomat felmérő számonkérésen, addig az a minimum, hogy kurvára azt csinálok ott, amit akarok. Én sosem tudtam órán felkészülni, mindig otthon, önállóan tanultam. Aki nem bírja ezt elfogadni, annak nem szabadna tanítania sem.

2022. okt. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Jó hát komolyabb helyesírási hibákat is szoktam ejteni, van ilyen, akkor legyen: BSc aladiploma. Ennek létezését csak nem vonják kérdöre.
2022. okt. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!