Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kerlek titeket. Mit tegyek?...

Kerlek titeket. Mit tegyek? Romlanak a jegyeim, ellustulok, egesz nap telefonozok, megutalom a környezetem es magamat

Figyelt kérdés

Picit kezd sok lenni ez nekem. Koszonom ha elolvadod es próbálsz segiteni.. Most kezdtem a gimit. Altalanosban 4,5 korul forgott az atlagom. Felevkor 4,2 lett. Beletörődtem, nem mehet mindig minden jol. Nincsenek mar töltelek targyak hogy felhuzzak az atlagom. Amig suliba jartunk szerettem az osztalyom, jo kis kozossenek tartottam, nyilvan volt akivel nem jottunk ki mindig, de ez természetes. Kollegista lettem, nehez volt elszakadni otthonról, annak ellenere hogy a csaladomnal sincs minden rendben, a húgom mindig verekedik velem. Az ocsem szoszerint utal. Csak az egyik szülőm dolgozik, ezert otthon rengetegszer vita van.(Azt azert fontos tisztaznom hogy haba veszekszunk, szeretnek minket a szuleim, es mi is oket). Mindig fontosak voltak szamomra a jegyeim, mert gyerekkorom ota azt hallom hogy ha nem tanulok jol, nagy ra az esely hogy nem lesz jo munkahelyem, es ha nincs jo munkahelyem nincs jo fizetes, es ha az nincs akkor csorosag van. Es en ezzel egyetertek, tenyleg mindenki a maga sorsa kovacsa, de amiota szunet van csak romlanak a jegyeim. Egyszerre rengeteg hazit kapok, a kollegiumbol is hazifeladatokat kuldozgetnek nekunk. Mai napig tartozok nem 1 házival, egesz hetvegen telefonoztam, es sorotatot neztem. Ugy erzem ez semmi nincs rendben. Miert lett ilyen a felfogasom? Eddig egy eletvidam lany voltam. Aki szerette az osztályát, es mindig kesz volt a hazival.. Mostmeg, meghallom oket okoskodni oran es rosszul vagyok tőlük. Meg a legjobb baratnom is idegesit. Nem igazi legjobb baratno, soha nem csinalunk semmi olyat amit a "bff"ek szoktak, most tisztazodott bennem, hogyha nincs kollegium vagy nem keressük egymast, vagy kibeszeljuk az osztalyt, es ennyi volt. Csak annyi az egesz hogy mi ketten mindig számíthatunk egymarsa abban a nagy kollegiumban. ennyi. Csalodtam benne, az osztalyomban, es foleg magamban. Nincs senki konkret aki a bizalmasom lenne, meg a sajat testvereim is utalnak, gyakan csufkodnak velem. Ha eddig elolvastad es van valami normális, kulturáltan kozolheto velemenyed/tanacsod kerlek ne tartsd magadba.

Nagyon koszonom! 16/l



2020. ápr. 19. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez most sajnos egy nehéz időszak, az otthonlét sok mindent befolyásol. A családi dolgokra nem tudok tanácsot adni, az ellustulásra vannak tippek.

Ülj le és írd össze, hogy miket kell/szeretnél csinálni és készíts listát. Ettől valamennyire el lehet térni, de próbáld meg tartani. Lehet gépezni, de nem egész nap, legyen egy idő keret(nekem pl napi 1 óra játék lett), sorozatokból is legyen egy darab szám, mondjuk 2 résznél nem nézel többet, mindegy, hogy milyen izgi lett a vége.

Ajánlom, hogy mozogj valamit, erre a mobilos appok is jók, minden nap jelez neked, hogy ideje mozogni, ez is ad egy kis rendszert, illetve ha aktívabb vagy sokkal könnyebb túllendülni a lustaságon. A kezdet nehéz, de könnyű megszokni, egy idő után nem is fogsz annyira vágyni a plusz sorozatrészekre.

2020. ápr. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek az előttem íróval. Próbálj neg kialakítani magadnak egy napirendet,amihez szigorúan tartsd magad. A fiamnak is ugyanezt javasoltam,aki 17 éves és nem nagyon tudott mit kezdeni a hirtelen jött "szabadidővel". Illetve csak ő érezte annak,ugyanis neki is becsúszott egy-két egyes. Persze lehet telefonozni és sorozatot nézni de szabj időkorlátot magadnak és azt ne lépd túl. Legyél a levegőn is,ami nagyon fontos! Te egy értékes és okos lány vagy, ne hagyd elveszni ezeket a kincseket! :-)
2020. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!