Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emberi erőforrásokat vagy a...

Emberi erőforrásokat vagy a Szociológiát kellene választanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Jön a keresztféléves jelentkezés határideje és nem tudom eldönteni, hogy melyik szakra jelentkezek. Az igazság az, hogy mind a kettő egyformán érdekel, így nehezen jutok dűlőre.

Tudom, hogy egyik képzéssel sem lehet bedönteni a munkaerőpiacot és nem fognak kapkodni utánam. 33 évesen nem akarok erős reál tantárgyas képzésre menni levelezőn, munka és család mellett. Van időm tanulni ezek mellett, de még nem lenne annyi plusz időm, hogy a sok matekot gyakoroljam.

Tényleg igaz az, hogy csak a nők tudnak elhelyezkedni az emberi erőforrások végzettséggel, egy 35-40 éves férfinak esélye sincs dolgozni HR területen? HR területen még milyen munkát lehet vállalni az emberi erőforrások végzettséggel?

A Szociológia végzettséggel milyen pozíciók tölthetők be, ha nem akar survey mesterképzést végezni?

Köszönöm a válaszokat



2022. okt. 21. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
71%

Igazából mindenkinek van esélye ha ismersz HR-est aki beprotezsál a munkahelyére.

Nálunk is belső felvétel zajlik első körben és akkor megy csak ki a professional.hu-ra ha belülről nem tudunk senkit szerezni.

2022. okt. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
1.
2022. okt. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik fiam HR igazgató egy közepes vállalatnál, igaz, hogy 33 évesen már 8 éve dolgozik ebben, és egyetem is alatt gyakornok volt már.

Egyébként szerintem férfiként jobb esély van magasabbra kerülni a HR_ben.

A másik fiam szociológiára jár, még nem végzett, ez inkább elméleti tudást ad. Ha kutatni szeretnél, vagy ilyesmi, akkor ezt válaszd, ha a gyakorlat jobban érdekel, akkor HR-t.

2022. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Hát nehéz eldönteni, hogy melyiket válasszam. Hátha valaki tud még élő példákat hozni a szakok elhelyezkedésével kapcsolatban vagy saját karrier utat. :)
2022. okt. 21. 20:37
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kezd kihalni ez a fórum. :( Nem tudom, hogy hol lehetne még ilyen témákat felvetni :)
2022. okt. 23. 21:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Melyikre jelentkeztél végül?
2023. febr. 18. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szia. Gazdálkodási és menedzsmentre, ez piacképesebbnek tűnik. De a Szociológia nagy vágyam, tetszik nagyon, de 0 munkalehetőség.
2023. febr. 19. 13:00
 8/8 anonim ***** válasza:

a 0 munkalehetőség akkor igaz, ha egyetem alatt csak lazsálsz, és nem sajátítasz el a munkapiacon fontos készségeket. nem a döntésedet vitatom, de a diploma már önmagában belépő szint akármelyik multihoz, ahol van feljebb lépési lehetőség.


ma már a gazd-men. sem annyira nagy tutiság, rengetegen mennek rá, régebben nagyobb "presztízse" volt - nem a minőségét becsmérlem, ne érts félre kérlek.


sok sikert egyébként :)

nov. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!