Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nyitnék egy KFT-t, És...

Ha nyitnék egy KFT-t, És lennének alkalmazottam is építőiparban.. Hogy lehet találni munkát? (Pl.: Budapesten)

Figyelt kérdés
2022. okt. 31. 18:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Hol találhatok munkát vagy hogy működik ez?
2022. okt. 31. 18:24
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
A vállalkozást alapítják és vannak feltételei. Pénzügyi és jogi egyaránt. Hirdeted a cégedet minél több felületen. Ne csodálkozz, ha referenciát is kérnek a megbízók.
2022. okt. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Megrendelők, ügyfelek kellenek.


Ez jellemzően úgy működik, hogy pl. kőművesként dolgozol, valahol, munkavállalóként, egy cégnek.


Majd szeretnél önállósodni, ezért egyéni vállalkozó leszel, és már nem munkaviszonyban, hanem vállalkozóként dolgozol.

A korábbi cég, akinek dolgoztál ők továbbra is a megrendelőid, de ismersz más cégeket, személyeket, akik megbíznak téged munkákkal.


Majd ha egyre több munkád van, és ismersz másokat is, akik dolgoznának neked, akkor esetleg alapítasz egy Kft-t. Amihez kell legalább 3 millió huf jegyzett tőke. Könyvelő, ügyvéd, cégbírósági papírok, illeték fizetés, stb.


A 0-ról kft-be ugrani kissé irreális és megalapozatlan. Persze lehet, ha vannak jó kapcsolataid és sok - sok megrendelőd, de a nulláról alapítani egy kft-t elég magas költség.


Ügyfeleket, megrendelőket kell szerezned, ehhez kapcsolatok kellenek, és/vagy jó marketing, bár én nem sok építőipari kivitelező céget láttam hirdetni.

Referencia nem árt, mert a megrendelő is jóval akar szerződést kötni, de referenciát pont munkaviszonyban tudsz felmutatni. stb.


Az állami megrendeléseket (közbeszerzéseket) nem hoznám ide, mert az egy külön műfaj, ne bonyolítsuk túl.

2022. okt. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legjobbkor akarod amikor építőipari cégek mennek tönkre és leépítések vannak, már nem olyan nagy biznisz ez. Hirdetni kell amúgy ha nincs kapcsolati rendszered és várni hogy csörögjön a telefon...
2022. nov. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy Kft. nem olyan mint egy ajtó, hogy kinyitod és kész :-)

Én mondjuk frissen alapított (opten.hu-n mindenkinek utánanézek, akitől akarok valamit) és referencia munkát, ajánlást mutatni nem tudó céggel nem szívesen dolgoztatnék. Lényegében a #3-as kommentelő jól leírta a jó irányt a fejlődéshez.

2022. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!