Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Építőiparban vállalkozók!...

Építőiparban vállalkozók! Tényleg nehéz alkalmazottat találni?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben beszélgettem építőipari vállalkozókkal, azt mondják hogy értelmes embert szinte képtelenség találni, annyira szakember hiány van.


Nem a félanalfabéta kategóriára gondolnak, hanem akire rá lehet bízni a munkát, tudja mit kell csinálni, meg nagyjából értelmesen kommunikál.


Ez valós?



2020. dec. 10. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Lehetetlen. ezért is hagytam abba. Olyanig eljutottam aki mellett ha ott állunk akkor ügyes.
2020. dec. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

"...azt mondják hogy értelmes embert szinte képtelenség találni, annyira szakember hiány van."


Kimaradt a felkínált összeg, arról gondolom nem beszélt a vállalkozó józsika :-D

2020. dec. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

van rengeteg ember aki munkanélkuli és komolyan dolgozna.És férfi is ráadásul.

Én nőként is vállalnák festést ezt azt ha épp nem lenne más mert inkább ilyenben dolgoznék mint irodába, edzős sportos tipus vagyok . Annyi h most babár várok és kizárt, hát igen aki babázni akar elöbb utobb biztos nem menne igy dolgozni meg alapból tudom nem nőknek való. Egyébként én már gletteltem csiszoltam festettem, csempét ragasztottam stb.azért irom ezt.

2020. dec. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz, lehetetlen :)


Volt egy emberem, 3x ült börtönben, volt egy fura stílusa, meg kinézete, de bármit rá lehetett bízni, nagyon szépen dolgozott (sajnos meghalt).


Azóta már kb. 30-al próbálkoztam, a legutóbbi nem tudta egyenesen levágni a zártszelvényt (elba..ta az anyagot). Mondtam, hogy akkor hegessze össze, erre elhúzta a szöget, és kiégette az anyagot (majd közölte, hossz ezzel a géppel nem lehet hegeszteni).


Mára eljutottam odáig, hogy egyedül csinálok mindent - komolyan mondom, így jobban haladok (ha meg kell egy segítség, ott a pillanatszorító, csörlő, meg a gumipók...)

2020. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az enyém nem meghalt, az utolsó emberem lelépett most új vállalkozása van a Facebookon árulja a tőlem lopott cuccokat . Megvan a 6 tekercs 16os 5 rétegű csovem is, és a tavalyi szülinapomra kapott sapkam is, akciósan megveheto
2020. dec. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ezek azért túlzások.

Bőven van aki dolgozna szívesen és odatenne magát .

Kicsit jobban kellene keresni.

2020. dec. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mármint hogy hogyan keressünk jobban ? Feladtam anno hirdetést tesók hívták napi 25 ezer , plusz főzzünk neki és sofőrre is szüksége lenne. Olcsóbb elengedni a temat a tizede munkát vállalni azt az megy ahogy megy és mindenki elmehet a jó ..


Ennyit nem ér

2020. dec. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem muszálj kaját adni, ugy is sokan vállalnák
2020. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

25ert naponta se biztos.

De annyiért se éri meg dolgoztatni valakit.


Szimpla matek, csinál valaki egyéni vállalkozást 12 milliót keres egy évben adózik marad több mint 11.


Felveszi dezsoket 550ert, mostantól 24m bevétele lesz a cégnek.

Az jól hangzik .

Ez ekkor már áfa Körös 24/1.27 az 18.9.

Ebből Dezső és járulékai évente 10m Ft.

8.9 millió marad a főnöknek.

Ebből még adózik de már mások az adó szabályok maga után adó 1.5m Ft évente minimálos fizuval és 1.5 a fizu .

Tehát 5.9 marad, /1.1 = 5.3 , 5.3/1.15 = 4.6 ebből még lejon valami EU hozzájárulás kb 400e Ft.

4.2 osztalék +1.5 fizu 5.7 millió évente.


5.7/12 = 475 havonta.


Tehát így a főnök kevesebbet keres mint az 550et kereső jozsika. Ja a főnök beszerzi a melót felelősséget vállal a költségeit nem számoltuk de lesz, és innentől vége.


Azzal hogy felvett 1 embert 550ert legálisan pontosan a felét fogja keresni.


Persze nincs ezzel gond mert 5 emberrel meg jobban jár már. Csak 5 emberrel szivjon aki akar :)

2020. dec. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok


"Bőven van aki dolgozna szívesen és odatenne magát." - Mese, kb. 30 emberrel próbáltam, tudom, hogy nincs.


Sajnos az a generáció, aki tudott és akart dolgozni (és gondolkodni is, ha valamit meg kellett oldani), már kihalt.

Nemrég pl. kellett volna 1 m3 sóder, erre bent a tűzépen közlik, hogy nincs eladás, mert elromlott a bobcat... közben a 3 munkás a pénztárossal beszélget! - Nagyapám tűzépen dolgozott, 30 éve szívlapáttal 20 perc alatt feldobott egy m3 sódert a lovaskocsira, és átlag napi 20 tonna anyagot fel kellett lapátolni... Ma bármennyit fizetnél, nem lenne ember, aki megcsinálja, szégyen!

2020. dec. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!