Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikortól kezdtetek el tanulni...

Mikortól kezdtetek el tanulni érettségire írásbeli/szóbelire?

Figyelt kérdés

Idén (vagyis évszám szerint jövőre) érettségizek. Nem vagyok rossz tanuló (4-5) órákra folyamatosan készülök, de meg igy sem érzem elégnek. Most csináltam meg az emelt franciát előrehozottan, szerintem olyan 90% körüli lesz megoldokulcs alapjan. Illetve mivel francia kettan suliba járok ezért matekbol is toribol is franciául fogok érettségizni, szóval úgy nyilvan más lesz a feladatlap mint azoké akik magyarul erettsegiznek, de arra gondoltam kitoltok pár régebbi érettségit, utána meg le is ellenőrzöm, illetve járok matek tanarhoz. Magyarra nem tudom hogy kéne készülni, mert ugyan sokszor kapunk 600-800 szavas verselemzest vagy novella elemzést amit vissza kell vennünk 1 hét múlvara, ezt sem tartom elégnek. Az angoltol nem felek, van egy felsőfokúm belőle. A választott tárgyam pedig a biosz lesz, abból is emelt szinten fogok. Attól kicsit tartok, mert elég sok az anyag.

Ha mától intenzíven készülök elég lehet?

(Semmelweis gyógytornász a cel)



2022. nov. 1. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Közepekre szinte egyáltalán nem készültem, max. 1-2 héttel előre. (Mármint a suliban volt némi ismétlés meg átvettünk pár bonyolultabb témakört, de annyi.)

Én matekból és töriből emelteztem, azokra ilyenkor már készültem, de a biosz az egyik legkönnyebb emelt, nem lesz gond.

2022. nov. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elmelt bioszra nagyon sok témakör van. Én Január elején kezdtem el nézegetni és ahogy közeledett egyre gyakrabban olvasgattak. Nekem ez bevált és volt időm mindenre.
2022. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek!:)
2022. nov. 1. 11:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Írásbelire én csak törire és matekra tanultam. Matematikából egy évig jártam tanárhoz, minden korábbi feladatsort megcsináltam, angolt és magyart is (angol kéttanos voltam). Történelemből megvettem egy érettségi követelmények alapján kidolgozott könyvet, azt bevágtam egy hét alatt. Ötös lett minden szerencsére.
2022. nov. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt hogy "én nem tanultam" nem úgy kell venni, hogy az illető egyáltalán nem tanult, hiszen ahhoz hogy eljusson az érettségiig 4 évig valamit produkálnia kellett.

Én írásbelire annyit készültem, amennyit az órákra. Mármint hogy órákra tanultam, aztán a ballagás utáni hétvégén már nem az érettségivel foglalkoztam, hétfőn pedig kezdődtek az írásbelik.

Szóbelire egy kicsit többet tanultam. Egyrészt a 12. nagyrésze már ismétlés volt, másrészt én az írásbeli és szóbeli közötti kb. 3 hetes szünetben délelőttönként olvasgattam a tételeket (minden nap 1-2 rövidített összefoglalót elolvastam).

Nekem 4-es 5-ös volt a cél az egyetem miatt és szerintem elég jól is sikerültek. A legrosszabb a matek 4-esem lett. Viszont aki csak éppen 2-essel át akar menni annak csak azt a minimálisat kell tanulnia, hogy éppen ne buktassák meg 4 év alatt. Legalábbis az osztálytársamnak bevált...

2022 tavaszán érettségiztem.

2022. nov. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszii! Én is 4es 5os erettsegiket szeretnék. Már vettem sok könyvet amit olvasgatni fogok, illetve folyamatosan nyomtatok érettségiket és azokat töltöm ki, meg járok matekbol külön tanarhoz is pl
2022. nov. 7. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!